Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: © European Union 2023 - Source : EP

Ivan Štefanec: Stop falošnému zavádzaniu o ekologických produktoch

Európsky parlament príjme rokovaciu pozíciu k smernici na zabezpečovanie dlhšej trvácnosti výrobkov, zlepšenie ich označovania a taktiež ukončenie používania zavádzajúcich tvrdení.  Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH), ktorý je zároveň členom Výboru Európskeho parlamentu pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa hovorí, že tzv. greenwashing, čiže používanie všeobecných environmentálnych tvrdení ako napríklad „eko“, „prírodné“, „šetrné k životnému prostrediu“, či „klimaticky neutrálne“, je potrebné zastaviť, v prípade, že tieto tvrdenia nie sú podložené konkrétnymi dôkazmi, ktoré uznávajú verejné orgány, či oficiálny certifikačný systém.

„Spotrebiteľ by mal byť vždy na prvom mieste. Nemal by byť pre to zavádzaný falošnými označeniami o ekologicky udržateľných produktoch atakujúcimi jeho peňaženku v prípade, že produkt s ekológiou nemá nič spoločné. Zároveň je potrebné šetriť prírodné zdroje spôsobom, aby sa produkty dali opraviť a príslušenstvo k nim dokúpiť aj od iných výrobcov, tak ako sa nám to podarilo v prípade nabíjačiek,“ hovorí europoslanec.

Viac..  Talianska antifašistka zadržaná v Maďarsku sa po zvolení do Európskeho parlamentu vrátila domov

O mam

Odporúčame pozrieť

Ivan Štefanec: Zrušenie RTVS poškodí aj dobré meno Slovenska v zahraničí

Národná rada Slovenskej republiky koaličnou väčšinou odhlasovala zánik verejnoprávnej televízie bez účasti opozičných poslancov v …

Consent choices