Minca, dvojeurovka. PHOTO: PHOTO: © European Union, 2020

Euro sa voči doláru dostalo najvyššie takmer za jeden a pol roka

Euro pokračovalo v ziskoch z predchádzajúcich dní a voči americkému doláru sa dostalo na najvyššiu úroveň takmer za jeden a pol roka. Spoločná európska mena naďalej ťažila zo slabého kurzu dolára, ktorý je pod tlakom špekulácií, že Federálny rezervný systém (Fed) v dohľadnom čase prestane zvyšovať úrokové sadzby. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

Kurz eura voči doláru sa v piatok ráno dostal na úroveň 1,1243 USD/EUR. Naposledy bol tak vysoko vo februári 2022. Od začiatku týždňa si euro voči doláru pripísalo už viac ako 2 %. Dôvodom oslabenia dolára sú rastúce očakávania, že Fed si zoberie pri zvyšovaní úrokových sadzieb prestávku, k čomu prispeli aj aktuálne údaje o nečakanom spomalení rastu spotrebiteľských cien v USA.

Viac..  Ekonomika eurozóny v 3. štvrťroku klesla

Trh stále počíta so zvýšením sadzieb na najbližšom zasadnutí Fedu koncom júla. O ďalších krokoch v oblasti sprísňovania menovej politiky sa však stále viac pochybuje, čo tlačí kurz dolára nadol.

(TASR)

O mam

Odporúčame pozrieť

Eurobarometer: euro a Mechanizmus na podporu obnovy a odolnosti majú naďalej podporu verejnosti

Podľa najnovšieho prieskumu Eurobarometra, ktorý uskutočnila Európska komisia, je verejná podpora eura naďalej veľmi silná. Z prieskumu …

Consent choices