Európsky parlament, Brusel. PHOTO: red.

Týždeň v EP: Čiernomorská obilná dohoda, nástroj pre Ukrajinu či revízia dlhodobého rozpočtu EÚ

Výbory Európskeho parlamentu budú tento týždeň diskutovať o vývoze ukrajinského obilia cez Čierne more, nástroji na podporu rekonštrukcie Ukrajiny a revízii Viacročného finančného rámca EÚ.

Koncom týždňa budú tiež zverejnené názvy piatich filmov, ktoré postúpia do finále Európskej filmovej ceny publika LUX.

Čiernomorská obilná dohoda: rozprava s komisárom Wojciechowskim

Poslanci z Výboru EP pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka (AGRI) budú vo štvrtok diskutovať s komisárom pre poľnohospodárstvo Januszom Wojciechowskim o najnovšom vývoji v súvislosti s vývozom ukrajinského obilia cez Čierne more a so situáciou na trhu.

Zriadenie nástroja pre Ukrajinu: rozprava

Návrh z dielne Európskej komisie týkajúci sa iniciatívy na podporu obnovy, rekonštrukcie a modernizácie Ukrajiny s rozpočtom 50 miliárd eur na roky 2024-2027 bude v stredu predmetom rozpravy poslancov z výborov EP pre rozpočet (BUDG) a zahraničné veci (AFET).

Revízia dlhodobého rozpočtu EÚ: prvé návrhy spravodajcov

Posilnenie Viacročného finančného rámca (VFR), ktoré by malo Európskej únii pomôcť ľahšie sa vysporiadať s aktuálnymi naliehavými výzvami, bude v stredu predmetom rozpravy na pôde Výboru EP pre rozpočet (BUDG). Spravodajcovia EP v tejto súvislosti predstavia výboru návrh textu svojej správy s prvými návrhmi na úpravu VFR.

Viac..  ESĽP rozhodol v prospech sudkyne Cvikovej, priznal porušenie jej práv

Oznámenie finalistov filmovej ceny LUX

Názvy piatich filmov, ktoré postúpia do finále Európskej filmovej ceny publika LUX 2024, budú ohlásené v piatok na Medzinárodnom filmovom festivale v Benátkach.

O mam

Odporúčame pozrieť

europsky parlament

Týždeň v EP: Sloboda médií, umelá inteligencia, Euro 7 či bezpečnosť hračiek a sankcie

Umelá inteligencia: Parlament prijme prelomový zákon Poslanci budú hlasovať o nových pravidlách, ktoré zabezpečia, aby …

Consent choices