Martin Hojsík, europoslanec /PS, RE/. PHOTO: FB MH.

Martin Hojsík: Už dávnejšie som sa rozhodol, že nebudem kandidovať do NR SR, ale budem sa uchádzať o dôveru v eurovoľbách

Už dávnejšie som sa rozhodol, že nebudem kandidovať vo voľbách do NR SR, ale budem sa uchádzať o vašu dôveru budúci jún vo voľbách do Európskeho parlamentu.

💚 V PS máme silný tím na zelené témy. Ako gestor pre životné prostredie a klímu môžem povedať, že náš program má ochranu klímy, prírody a zdravia ako jednu z hlavných priorít. Budúcnosť nie je možná bez zdravej planéty.

🇸🇰 Väčšina zákonov, ktoré sa týkajú ochrany klímy a životného prostredia sa tvorí na európskej úrovni. A viacero z tém, ktoré som sa snažil od začiatku riešiť, je potrebné dokončiť. V júli bol predstavený zákon o zdraví pôdy a je potrebné dotiahnuť ho do úspešného konca. Takisto, na jeseň prídu na rad zákony o ochrane zvierat, na ktorých je tiež ešte veľa práce. Zákon o zdraví pôdy, ako aj zákony o ochrane zvierat, vzišli aj z mojej iniciatívy a do parlamentných volieb by som ich nestihol dokončiť. Taktiež chcem naďalej presadzovať ochranu včiel a iných opeľovačov. Ale aj pomôcť tomu, aby sme chránili klímu.

Viac..  Ukrajina rokuje o dodávkach plynu z Azerbajdžanu do EÚ

🇪🇺 Európska Únia nie je cudzina. EÚ sme aj my. Preto sa chcem ďalej snažiť o to, aby Slovensko bolo nielen hrdým členom Únie, ale aby sme ju aj aktívne spolutvorili a pripravili na budúcnosť. Dokázali byť inšpiráciou pre iné krajiny a inšpirovali sa od tých, ktorí veci robia lepšie.

Martin Hojsík, europoslanec /PS, RE/.

O red

Odporúčame pozrieť

europsky parlament

Voľby vedenia EP: Zo 14 podpredsedov nie je jeden z krajnej pravice

Slovensko získalo v Európskom parlamente (EP) jeden zo 14 podpredsedníckych postov. Vo voľbách, ktoré sa …

Consent choices