Vladimír Bilčík, europoslanec. /DEMOKRATI, EPP/. PHOTO: © European Union 2023 - Source : EP

Vladimír Bilčík: Slovensko nesmie ísť orbánovskou cestou

🟣 Po lete sa opäť naplno rozbehla práca v europarlamente. Budúci týždeň nás čaká plenárne zasadnutie v Štrasburgu a ako je dobrým zvykom, stretli sme sa predtým s kolegami a kolegyňami z politickej frakcie @eppgroup. Prediskutovali sme nielen naše pozície k zákonom, o ktorých budeme hlasovať, ale aj politickú situáciu v jednotlivých členských štátoch, osobitne v tých, kde nás čakajú voľby.

🟣 Vnímam intenzívne obavy svojich kolegov, aby sa Slovensko po septembrových voľbách nevydalo autoritárskou cestou, akú v Maďarsku už roky dláždi Viktor Orbán. Robert Fico a ďalší extrémisti majú na to predpoklady a ich kampaň je zatiaľ ako z orbánovskej príručky. Nechýba strašenie všetkým a každým možným, útoky proti Európskej únii, európskej pomoci Ukrajine, líškanie sa Putinovi a otvorené spochybňovanie miesta Slovenska na západe.

🟣 Podobne ako v Maďarsku aj u nás skorumpovaní politici hádžu tieto nebezpečné slová smerom k ľuďom, aby zastreli svoje vlastné škandály a svoj nezáujem o vlastnú krajinu a jej problémy. Prosím, nenechajme sa nachytať. Maďarsko a jeho politická cesta nám musia slúžiť ako výstraha, nie ako trend.

Viac..  Peter Pollák: Aby obeta našich predkov nebola márna. VIDEO

🟣 Demokrati sú odhodlaní bojovať o to, aby aj po 30. septembri bolo Slovensko demokratickým právnym štátom pevne ukotveným v Európskej únii a krajinou, v ktorej si ctíme slobodu a práva každého jednotlivca.

O red

Odporúčame pozrieť

Vladimír Bilčík: Pre obilie z Ukrajiny musíme mať spoločné európske riešenie. VIDEOBLOG

Na bezplatný odber spravodajstva z EÚ do vášho emailu sa môžete prihlásiť tu: PRIHLÁSENIE. Zdieľaj …

Consent choices