Európsky deň jazykov. PHOTO: nivam.sk

Európsky deň jazykov 2023

V dňoch 26. a 27. septembra 2023 sa bude v Bratislave oslavovať Európsky deň jazykov podujatím EDJ 2023. 

26. septembra 2023 sa v dopoludňajších hodinách v priestoroch Mestskej knižnice na Klariskej 16 v Bratislave uskutoční výstava knižiek Harryho Pottera v rôznych európskych jazykoch a bude sprevádzaná jazykovými kvízmi.

O 18.00 hod. sa výstava premení na scénické čítanie a následnú diskusiu o divadle a viacjazyčnosti v podaní divadelného súboru Spare Parts Theater. Podujatie je otvorené pre verejnosť do naplnenia kapacity priestoru. 27. septembra 2023 sa program presunie do online prostredia. Workshopy a prezentácie v dopoludňajších hodinách určené pre žiakov upriamia pozornosť nielen na význam učenia sa jazykov, ale aj plurikultúrny rozmer našej spoločnosti. 

Popoludnie bude vyhradené pre učiteľov cudzích jazykov, v rámci ktorého sa, okrem workshopov, uskutoční aj panelová diskusia „Umelá inteligencia – pomoc alebo prekážka v školskom prostredí?“. Viac informácií o programe Európskeho dňa jazykov 2023 nájdete tuEDJ 2023 organizuje Generálne riaditeľstvo Európskej komisie pre preklad spolu s Národným inštitútom vzdelávania a mládeže.

Viac..  Monitor vzdelávania a odbornej prípravy Európskej komisie za rok 2023

O mam

Odporúčame pozrieť

europa

Deň Európy 2023: Oslavy narodenín Európskej únie v Košiciach a v Bratislave

Kancelária Európskeho parlamentu a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku si 5. mája v Košiciach a …

Consent choices