Facebook
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Regulátor EÚ zakáže spoločnosti Meta používať údaje používateľov na reklamu

Európsky výbor pre ochranu údajov (EDPB) v stredu oznámil, že prijal záväzné rozhodnutie, ktorým americkej spoločnosti Meta zakáže používať osobné údaje používateľov za účelom cielenej reklamy. TASR správu prevzala z agentúr AFP a Reuters.

Nariadenie zakáže spracúvanie osobných údajov na takéto reklamy na základe zákonných zmluvných podmienok a záujmov v rámci celého Európskeho hospodárskeho priestoru (EHS). Írska komisia pre ochranu údajov (DPC), ktorá má právomoc nad pôsobením spoločnosti Meta v Európe, má na základe rozhodnutia EDPB prijať záverečné opatrenia v priebehu nasledujúcich dvoch týždňov. Zákaz má vstúpiť to platnosti do jedného týždňa po oznámení týchto opatrení.

EDPB rozhodnutie prijal v reakcii na požiadavku regulačných úradov v Nórsku, ktoré už sociálnym sieťam Facebook a Instagram patriacim pod spoločnosť Meta zakázalo sledovať používateľov za účelom cielenej reklamy, píše AFP.

Viac..  Nemecko chce, aby EÚ zvážila sankcie voči extrémistom z radov osadníkov

Spoločnosť Meta bola o rozhodnutí EDPB informovaná v utorok. Uviedla, že plánuje žiadať používateľov o súhlas na používanie údajov na cielenú reklamu a od novembra bude ponúkať službu, ktorá rešpektuje požiadavky regulačných úradov. Facebook na konci roka 2022 v Európe denne využívalo približne 300 miliónov ľudí. Európania sa podieľajú na približne jednej pätine predaja reklamy spoločnosti Meta.

(TASR)

O mam

Odporúčame pozrieť

Po vydaní stanoviska Európskeho úradu pre bezpečnosť potravín by mohli byť kožušinové farmy v Európe zakázané

Kožušinové farmy a predaj výrobkov z nich na európskom trhu by mohli byť konečne zakázané …

Consent choices