Minister zahraničných vecí Maďarska Peter Szijjártó. FOTO TASR - Martin Baumann

P. Szijjártó: Neuvážené rozhodnutia Bruselu znížili konkurencieschopnosť EÚ

Neuvážené rozhodnutia v Bruseli v uplynulých rokoch viedli k poklesu konkurencieschopnosti Európskej únie (EÚ). Vyhlásil to v pondelok maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó pred zasadnutím Rady Európskej únie (EÚ) pre zahraničné veci. TASR o tom informuje na základe správy agentúry MTI.

EÚ klesla na tretie miesto, pokiaľ ide o jej prínos pre globálnu ekonomiku, pričom jej čísla sú „najhoršie za ostatné desaťročia“, uviedol minister na sociálnej sieti Facebook. Pripomenul, že „zemný plyn v Európe stojí štyrikrát toľko ako v Severnej Amerike a elektrina trikrát viac ako v Číne“.

Väzby v rámci spolupráce medzi Východom a Západom, ktoré dlho slúžili ako pevný základ pre európsky rast, sa teraz jedna po druhej prerušujú, povedal. „Diskutujeme o 12. balíku sankcií proti Rusku, pričom nikdy nebolo zostavené žiadne poctivé vyhodnotenie vplyvov predchádzajúcich 11,“ uviedol.

Viac..  Ivan Štefanec: Potrebujeme posilniť dlhodobú odolnosť poľnohospodárstva EÚ

Maďarská vláda sa podľa neho usiluje o zlepšenie konkurencieschopnosti Európy a výrazne k tomu prispieva, keďže tento rok vyhrala množstvo investičných projektov, ktoré by inak išli do tretích krajín. Dodal, že spoluprácu medzi Východom a Západom treba považovať skôr za „skvelú príležitosť“ ako za „nebezpečenstvo“.

(TASR)

O mam

Odporúčame pozrieť

potraviny

Ostrá kritika zo strany slovenských mlynárov: ohrozenie potravinárstva pre „bruselských byrokratov“

Mlyny združené v Slovenskej spoločnosti mlynárov podporujú požiadavky slovenských poľnohospodárov. Vedenie Európskej únie a najmä tamojší byrokrati …

Consent choices