stefanec
Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: European Parliament 2021.

Ivan Štefanec: Budem brániť rovnosť pred zákonom zo všetkých síl

V pléne Európskeho parlamentu prebehla dôležitá diskusia o politickej situácii na Slovensku, ktorú iniciovala Európska ľudová strana. Diskusiu otváral europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH), ktorý zdôraznil, že spravodlivosť a rovnosť pred zákonom sú dnes na Slovensku ohrozené.

„Staronový premiér Róbert Fico začal svoj výkon moci v ‚orbánovskom‘ štýle a okamžite začal útočiť na nezávislé médiá, inštitúcie a protikorupčné orgány. V týchto dňoch sa snaží svoj útok na právny štát realizovať návrhom na  zrušenie kľúčovej inštitúcie v protikorupčnom boji, Úradu špeciálnej prokuratúry, podstatným znížením trestov za korupciu a upravením inštitútu spolupracujúcich svedkov. Ak sa pozrieme na zoznam ľudí, ktorých by sa tieto opatrenia týkali, musí nám byť jasné, že sú účelové so snahou pomôcť ‚ich ľuďom‘. Preto hovorím jasné NIE zrušeniu kľúčovej protikorupčnej inštitúcie, NIE systému ‚ich ľudí‘ a NIE svojvoľnosti premiéra Fica. Na európskej pôde urobím všetko, čo je v mojich silách, aby som ochránil spravodlivosť a rovnosť pred zákonom na Slovensku,“ povedal líder slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec.

Viac..  K EÚ a transatlantickej spolupráci neexistuje alternatíva, uviedol Tusk v Paríži

O mam

Odporúčame pozrieť

Europska unia

Rozšírenie a reforma EÚ: Poslanci žiadajú odvážne rozhodnutia

EÚ potrebuje dlhodobú politickú víziu a inštitucionálne a finančné reformy, aby zabezpečila svoju schopnosť absorbovať …

Consent choices