peniaze
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

ECB: Používanie eurobankoviek má na životné prostredie minimálny vplyv

Používanie eurobankoviek má podľa novej štúdie len malý vplyv na životné prostredie. Environmentálna stopa ročného používania eurobankoviek jednou osobou v roku 2019 zodpovedala osemkilometrovej ceste autom, oznámila Európska centrálna banka (ECB). TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

Na porovnanie, výroba bavlneného trička, ktoré sa perie raz týždenne počas celého roka, mala na životné prostredie vplyv zodpovedajúci 55-kilometrovej ceste autom. Eurobankovky podľa prepočtov ECB tvoria len 0,01 % celkovej ekologickej stopy, ktorú vytvára v Európe ročná spotreba zdrojov na jednu osobu.

Medzi aktivitami súvisiacimi s používaním spoločnej európskej meny majú na životné prostredie najväčší vplyv dodávky elektrickej energie do bankomatov a preprava bankoviek (35 %), uviedla ďalej ECB. Štúdia vychádza z metodiky Európskej komisie (EK) pre výpočet environmentálnej stopy výrobkov.

Viac..  E. Jurzyca: Ochota Slovákov vynakladať peniaze na zelené projekty naďalej klesá

(TASR)

O mam

Odporúčame pozrieť

zivotne prostredie, priroda

Europoslanci rozšírili zoznam environmentálnych trestných činov a sankcií

Europarlament schválil nové pravidlá týkajúce sa trestných činov proti životnému prostrediu a súvisiacich sankcií. Nová …

Consent choices