ludia
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Toky osobných údajov EÚ môžu pokračovať v 11 tretích krajinách a územiach

Európska komisia dnes dokončila preskúmanie 11 existujúcich rozhodnutí o primeranosti s tretími krajinami. Tieto rozhodnutia boli prijaté na základe právnych predpisov EÚ o ochrane údajov, ktoré predchádzali všeobecnému nariadeniu o ochrane údajov (GDPR).

Komisia v správe konštatuje, že osobné údaje prenášané z Európskej únie do Andorry, Argentíny, Kanady, Faerských ostrovov, Guernsey, Ostrova Man, Izraela, Jersey, Nového Zélandu, Švajčiarska a Uruguaja naďalej využívajú primerané záruky ochrany údajov. Rozhodnutia o primeranosti prijaté pre týchto 11 krajín a území preto zostávajú v platnosti a údaje môžu naďalej voľne prúdiť do týchto jurisdikcií.

Preskúmanie ukázalo, že rámce ochrany údajov v uvedených krajinách a územiach sa aj naďalej približujú rámcu EÚ a posilňujú ochranu osobných údajov. GDPR motivovalo pozitívne zmeny, ako je zavedenie nových práv pre jednotlivcov, posilnenie nezávislosti a právomocí orgánov zodpovedných za presadzovanie právnych predpisov o ochrane súkromia alebo modernizácia pravidiel týkajúcich sa medzinárodných prenosov údajov.

Viac..  Výzva: Tipy na Úradnícky čin roka 2023

O mam

Odporúčame pozrieť

Europarlament prijal plán na ochranu trhu EÚ s energiou pred manipuláciou

Europoslanci schválili vo štvrtok legislatívu na riešenie manipulácie na trhoch s energiami posilnením transparentnosti a …

Consent choices