Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: FB I. Štefanec

Ivan Štefanec: Inšpirujme sa od Portugalska, nie od Orbánovho Maďarska

V portugalskej Brage prebieha monitorovanie výsledkov kohéznej politiky Európskej únie skupinou zástupcov Európskej ľudovej strany. V minulom roku hostilo monitorovaciu skupinu Chorvátsko a Slovinsko. Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) zdôrazňuje popri súdržnosti aj potrebu budovania konkurencieschopného prostredia a zapájania regiónov.

„Portugalsko a Slovensko sú si v mnohom podobné. Do Európskej únie prichádzali ako menšie, chudobné krajiny. Práve Portugalsko je svetlým príkladom ako politiky Európskej únie a cielená finančná pomoc zo strany európskeho spoločenstva dokážu rozhýbať ekonomiku, cestovný ruch, zmodernizovať krajinu, zabezpečiť ľuďom vyšší štandard a renomé krajiny dostať na úplne iné priečky. Portugalský spôsob využívania eurofondov a budovania dobrého mena medzi vyspelými demokratickými štátmi je cestou, ktorou sa má Slovensko uberať. Rozhodne nie cestou Orbánovho Maďarska, kam nás stále viac smeruje nová vláda,“ povedal líder slovenských europoslancov Európskej ľudovej strany Ivan Štefanec.

Viac..  Ivan Štefanec: EÚ potrebuje protiraketovú obranu aj kybernetický štít

O mam

Odporúčame pozrieť

Europska unia

Rozšírenie a reforma EÚ: Poslanci žiadajú odvážne rozhodnutia

EÚ potrebuje dlhodobú politickú víziu a inštitucionálne a finančné reformy, aby zabezpečila svoju schopnosť absorbovať …

Consent choices