Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: FB IŠ

Ivan Štefanec: Kyberšikana má byť trestným činom v celej Európskej únii

Európska ľudová strana chce presadiť, aby sa kyberšikanovanie stalo trestným činom vo všetkých členských štátoch Európskej únie. Poslanecký klub najväčšej europarlamentnej frakcie sa stretol so zástupcami spoločností TikTok, Meta a Snapchat, kde diskutovali o lepšej ochrane detí v online prostredí. Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH), ktorý sa tejto problematike venuje dlhodobo, zdôraznil dôležitosť prevencie pri digitálnych hrozbách.

„Ideálnou ochranou detí v online prostredí je prevencia, ktorá zabráni dostať sa dieťaťu do kontaktu s agresívnym, či sexuálne ladeným správaním iných osôb. Páchatelia si musia byť vedomí, akým trestnoprávnym následkom čelia, vrátane odhalenia ich identity nielen v internetovom, ale aj v reálnom svete s dopadom na ich vlastné vzťahy s okolím. Taktiež je veľmi dôležité, aby sme už kyberšikanu začali brať naozaj vážne, a tak predchádzali mnohým problémom šikanovaných detí, ktoré vedia vyústiť až do fatálnych následkov,“ povedal Digitálny ambasádor Ligy pre digitálny rast Ivan Štefanec.

Viac..  Európsky parlament vyzýva na opatrenia proti narúšaniu hodnôt EÚ v členských štátoch

O mam

Odporúčame pozrieť

Europska unia

Rozšírenie a reforma EÚ: Poslanci žiadajú odvážne rozhodnutia

EÚ potrebuje dlhodobú politickú víziu a inštitucionálne a finančné reformy, aby zabezpečila svoju schopnosť absorbovať …

Consent choices