Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: FB IŠ

Ivan Štefanec: Tvrdšie sankcie voči Rusku a posilnenie našej vlastnej obrany

Od začiatku vpádu ruských vojsk na celé územie Ukrajiny uplynuli dva roky. Ruská vojenská agresia šokovala celý svet svojim rozsahom. Európska únia odvtedy poskytla Ukrajine masívnu humanitárnu, diplomatickú, materiálnu, finančnú aj vojenskú pomoc. Zároveň na Rusko uvalila v poradí už 13. balík sankcií. Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) pripomenul aj rolu Lukašenkovho režimu v Bielorusku.

„Naše sankcie voči Rusku musia byť tvrdšie a bez legislatívnych medzier, ktoré umožňujú Rusku obchádzať ich. Nezabúdajme popri tom ani na Lukašenkov režim v Bielorusku. Naša ďalšia pomoc Ukrajine je nevyhnutná, no nejde len o množstvo, ale aj o fungujúcu logistiku. Popri tom samotné členské štáty EÚ potrebujú posilniť svoje vlastné obranné záväzky,“ povedal líder slovenských europoslancov Európskej ľudovej strany Ivan Štefanec.

Viac..  Katarína Roth Neveďalová o habaní majetku: Návrh som nepodporila, nesmieme vytvárať precedensy

O red

Odporúčame pozrieť

budova

Smernica o energetickej hospodárnosti budov prijatá s cieľom znížiť účty za energiu a znížiť emisie

Komisia víta konečné prijatie posilnenej smernice o energetickej hospodárnosti budov, ktorá je ďalším míľnikom Európskej …

Consent choices