Katarína Roth Neveďalová, europoslankyňa /SMER-SD/. PHOTO: FB KRN.

Katarína Roth Neveďalová: Bojujeme za našich farmárov. VIDEO

Tri body nášho programu výboru pre poľnohospodárstvo v Europarlamente boli o Ukrajine. O dovoze poľnohospodárskych komodít, o situácii farmárov a o tom, čo Eurokomisia ne/chce robiť.

Je frustrujúce pýtať sa stále dokola to isté a nedostávať žiadnu odpoveď. Mierne sa to však mení. Keďže sa k východoeurópskym farmárom pridali aj kolegovia z celej EÚ, všade sú štrajky a zablokované cesty, začalo sa konečne niečo diať. Celoeurópsky tlak funguje. Nie však stopercentne. Musíme vytrvať a nepoľaviť.

Samozrejme, na väčšinu otázok v zostrihu z troch vystúpení som nedostala odpoveď. A tie ktoré som dostala boli nezmysly. Napríklad, že by sme mali zrušiť naše opatrenia na Slovensku proti dovozu z Ukrajiny, aby sme zistili, ako super to funguje. Totálny nezmysel. Eurokomisia zavedie čoskoro kvóty na niektoré komodity. Nie obilie, ale aspoň na hydinu, vajcia a cukor, čo sa nás tiež týka a hlavne vieme, že tieto komodity nespĺňajú naše štandardy. Aspoň niečo.

Viac..  Peter Pollák: Novinárom musíme zaručiť, aby nepísali pod tlakom, ale slobodne

Nám na poľnohospodároch záleži. Bez nich u nás nebude chleba. Ani iné jedlo. Práve teraz sa rozhoduje o ich/našej spoločnej budúcnosti. Preto každý malý boj zaváži, verme, že k lepšiemu.

Katarína Roth Neveďalová, europoslankyňa /SMER-SD/.

O red

Odporúčame pozrieť

Katarína Roth Neveďalová: Hlúpy populistický ťah potratmi

Možnosť vykonávanie interupcií patrí do rozhodovania členských štátov. Nie na pôdu europarlamentu pred voľbami. Nedávno …

Consent choices