Sefcovic
Maroš Šefčovič, PHOTO: © European Union.

Šefčovič poprial Pellegrinimu úspešný výkon mandátu v časoch mimoriadnych výziev

Výkonný podpredseda Európskej komisie (EK) Maroš Šefčovič sa v nedeľu pripojil k blahoželaniu šéfky EK Ursuly von der Leyenovej na sociálnej sieti X a privítal zvolenie Petra Pellegriniho za budúceho prezidenta Slovenskej republiky. Informuje o tom bruselský spravodajca TASR.

Šefčovič vo svojom odkaze budúcej hlave štátu poprial úspešné volebné obdobie, čo je podľa jeho slov potrebné najmä „v týchto časoch mimoriadnych výziev, keď potrebujeme silnú, prosperujúcu Európu a silné, prosperujúce Slovensko“. Slovenský eurokomisár mal v posledných rokoch v Bruseli možnosť veľakrát privítať Pellegriniho vo funkcii predsedu vlády a tiež vo funkcii predsedu Národnej rady SR. Naposledy ho v sídle Európskej komisie prijal v januári tohto roku.

Pellegrini zvíťazil v druhom kole prezidentských volieb so ziskom 53,12 percenta hlasov. Jeho súpera Ivana Korčoka podporilo 46,87 percenta voličov. Volebná účasť dosiahla vyše 61 percent, vyplýva z oficiálnych výsledkov zverejnených v nedeľu Štátnou komisiou pre voľby a kontrolu financovania politických strán.

Viac..  EÚ a Británia hlásia, že sú blízko k pobrexitovej dohode o Gibraltáre

(TASR)

O mam

Odporúčame pozrieť

EÚ a Británia hlásia, že sú blízko k pobrexitovej dohode o Gibraltáre

Európska únia a Spojené kráľovstvo sú blízko k dohode o štatúte Gibraltáru. Doriešenie tejto otázky …

Consent choices