Martin Hojsík, europoslanec /PS, RE/. PHOTO: © European Union 2022 - Source : EP

Podpredseda EP Hojsík: Reakcia na lživé obvinenia Fica

Stanovisko podpredsedu Európskeho parlamentu Martina Hojsíka, v ktorom reaguje na vyjadrenia premiéra Roberta Fica k minulotýždňovému prejavu pána Hojsíka v pléne Európskeho parlamentu:

„Fico klame, fabuluje a zavádza. Z celého prejavu v Európskom parlamente je zjavné, že nebol o eurofondoch, ako si Robert Fico zbožne praje. Keď nenašiel ani jednu vetu o zastavení europeňazí, tak sa chytil až posledných slov, len aby zaútočil na Progresívne Slovensko. Celý kontext prekrútil, aby prehodil vinu za ohrozenie miliárd eur na niekoho iného. Na začiatku aj na konci som jasne zarámcoval môj príhovor tým, že Fico predhadzuje Slovensko aj EÚ Putinovi a Rusku, a preto ho musíme v eurovoľbách zastaviť, pretože po nich už môže byť neskoro. Zastaviť teda Roberta Fica politicky v nadbiehaní Putinovi. V riadnej politickej súťaži, keďže máme eurovoľby o necelé dva mesiace. Nie zastaviť Slovensku eurofondy, ako to klamlivo podsúva Fico.

No to nič nemení na téme, pred ktorou Robert Fico uteká. Ak Európska komisia napokon siahne na miliardy pre Slovensko, tak jediný vinník bude Robert Fico. To on zrušil ochranu európskych peňazí pred rozkrádaním bez konzultácií s EK, porušuje míľniky Plánu obnovy, keď jeho vláda nedodržiava výdavkové limity, ale najmä, o pretrvávajúcich výhradách nerokuje osobne tu v Bruseli na politickej úrovni. Rozumiem, že je nervózny a v každom slove „zastaviť” už vidí stratu miliárd, ktorú by mu ľudia v regiónoch spočítali, čoho sa tak bojí. No ak by bol skutočný a schopný premiér, tak sadne do vládneho špeciálu a príde do Bruselu vysvetľovať, či Slovensko vie pre zrušené právne záruky aj naďalej chrániť európske peniaze. No Fico len fňuká, nakrúca videá a osočuje oponentov na tlačovkách. Takto sa nespráva premiér, ale vlastizradca, ktorý vymenil záujmy krajiny za ochranu svojich kumpánov.“

Viac..  M. Lexmann: Ak chce Fico skutočne mier, prečo predáva zbrane autoritárskemu Azerbajdžanu?

O mam

Odporúčame pozrieť

Martin Hojsík: Slovensko je najväčším nelegálnym exportérom šteniat v EÚ

Slovensko je najväčším nelegálnym exportérom šteniat v EÚ. Ročne sa zo Slovenska vyvezie viac ako …

Consent choices