Milan Krajniak, Kresťanská únia. PHOTO: FB MK.

Milan Krajniak: Rodné číslo „ubližuje“ tým, ktorí si ho nemôžu zmeniť?

Aj v tejto téme súperia medzi sebou fakty a emócie. Fakt, že rodné číslo má výhradne odrážať biologické pohlavie človeka čelí emócii, že nemôžeme nikomu zakazovať, aby si rodné číslo mohol meniť svojvoľne, na základe toho, ako alebo kým sa práve v túto chvíľu cíti. Poslanci Kresťanskej únie chcú svojim zákonom iba potvrdiť, že rodné číslo máme celý život iba jedno. Buď sa narodíme ako žena, alebo ako muž. Nech sa cítime kýmkoľvek alebo sa necháme preoperovať, čiže zmeníme primárne pohlavné znaky, stále sme vo svojej podstate tým, čím sme sa narodili.

Nemenné rodné číslo je pre fungovanie štátu dôležitejšie ako si myslíme. Viete si predstaviť „muža“ na ženskom oddelení, „ženu“ v mužskej väznici, „atléta“ medzi bežkyňami …? Čo poviete na seniora, ktorý bol 50 rokov mužom a 10 rokov ženou – ako si štát poradí napríklad s jeho dôchodkom? V pléne parlamentu zaznel názor, že „číslo nemôže byť nad človekom“. Zabúda však na jeho podstatu. Že hovoríme o čísle, ktoré nás jedinečne identifikuje a odráža našu biologickú podstatu celý náš život. Nie je nad nami. Je našou súčasťou.

Viac..  Michal Wiezik: Príde mi zvrátené považovať tohtoročné mláďatá medveďa za ohrozenie života a zdravia obyvateľstva

Milan Krajniak, Kresťanská únia.

O red

Odporúčame pozrieť

Milan Krajniak: Prečo som lídrom eurokandidátky a prečo kandidujem samostatne?

Chcete byť v obraze? Prihláste sa na bezplatný odber spravodajstva z EÚ 👉 PRIHLÁSENIE. Zdieľaj …

Consent choices