Vladimír Bilčík, europoslanec /EPP/. PHOTO: European Union 2024.

Europoslanec Bilčík: Naša vláda funguje nasledovným spôsobom: Keď sa strápnime, prekryme to ešte niečím horším!

Naša vláda funguje nasledovným spôsobom: Keď sa strápnime, prekryme to ešte niečím horším!

Takže po fiasku, keď poradca ministerky kultúry Lukáš Machala spochybnil vedecký fakt, ktorý už vedia aj malé deti, a to, že Zem je guľatá, tu máme novinku.

Ministerstvo kultúry vraj pripravuje projekt mediálnej výchovy, ktorý má viesť práve tento konšpirátor. Chce deti na školách viesť “k zvyšovaniu kritického myslenia”, aby neverili všetkému, čo sa hovorí a píše v médiách.

Kritické myslenie je výborná vec. Ako bývalý vysokoškolský pedagóg si prajem, aby sme k nemu deti viedli od malička. Aby sa vedeli pýtať dobré otázky, overovali si fakty, naučili sa rozlišovať fakty od dezinformácií, pravdu od lži.

Viac..  Europoslanec Mihál vysvetľuje, čo je to reťazový pôrod: Akú materskú budete mať po narodení druhého a tretieho dieťaťa?

Lukáš Machala však kritickým myslením pohŕda. Ľudia ako on alebo ministerka Šimkovičová si v skutočnosti prajú atmosféru nekritického súhlasu. A možnosti nekriticky šíriť svoje šialené konšpirácie. Veď aj preto si brúsia zuby na RTVS, ktorú chcú ovládnuť a zdevastovať.

Nedovoľme to!

Vladimír Bilčík, europoslanec /EPP/.

O red

Odporúčame pozrieť

Bilčík vycestoval do Čiernej Hory a Srbska. Bude hodnotiť pokrok v rozširovaní EÚ

Slovenský europoslanec Vladimír Bilčík vycestoval na 5-dňovú návštevu Čiernej Hory a Srbska. Krajiny západného Balkánu, …

Consent choices