Katarína Roth Neveďalová, europoslankyňa /SMER-SD/. PHOTO: FB KRN.

Katarína Roth Neveďalová: Sme vážne takí pomýlení?

Pokiaľ šikovné Slovenky konečne pokorili Everest, jedna Slovenka zas prerazila ďalšie dno. Liberáli z PSka vraj bojujú za skrátenie pracovného času a niektorí „nezávislí experti“ a politici nás presviedčajú, že premiér na seba ten atentát vlastne spáchal asi sám.

Neviem, či sme naozaj takí pomýlení, ako nám tvrdí pani Vášaryová. Magda Vášaryová, aby bolo jasné. Dáma, ktorá sa ozýva zásadne v kľúčových momentoch a napriek tomu, že ja podporujem hlas žien vo verejnej debate, niektoré by asi mali radšej zostať iba herečkami. Podľa nej totiž atentát na premiéra vlastne niekto nerieši, všetci sa usmievajú a dôkazom je, že aj slnko ďalej vychádza. Žiadna trauma pre krajinu.

Nuž, neviem, po akých kanáloch pani Magda chodí, ale takmer každý človek, ktorého som posledný týždeň stretla sa ma opýtal, čo budeme robiť ďalej – ako štát, ľudia, spoločnosť. Atentát na premiéra je hrozná trauma pre všetkých a jeho zľahčovanie je nielen trápne, pretože asi chcela zaujať, ale zároveň ma poburuje takýto postoj od človeka, ktorý sa tvári, že je politický odborník a takisto zastával aj niekoľko verejných funkcií.

Chápem však, že namiesto výkonov vo filmoch, či v divadle je známa svojimi výkonmi pri urážaní národa. Aj to je voľba. Uráža tým však tisíce ľudí, ktorí denne organizujú omše, modlitby, spojenia, aby prosili za uzdravenie Roberta Fica a posielajú mu pozitívnu energiu. Myslím si, že národ sa spojil v šoku a odsúdení tohto hrozného činu a snaží sa nejako sa s tým vyrovnať. Takéto vyhlásenia teda skôr škodia ako pomáhajú.

Keďže sme zatiaľ pochopiteľne pozastavili kampaň do eurovolieb, tie napriek tragédii budú už za 17 dní. Tak sa aspoň zúčastňujeme rôznych diskusií a podujatí pre špecifické skupiny. Na nich som sa napríklad včera dozvedela, že PSko je lídrom v podpore práv zamestnancov a bojuje za skracovanie pracovného času a sociálno-právnu ochranu. Čo k tomu dodať, topiaci sa aj slamky chytá, alebo nie všetkých kandidátov správne inštruovali. Bodaj by to tak bolo a namiesto hlúpych urážok, chránenia šeliem a hystérie na námestiach by konečne začali chrániť bežných ľudí, nie iba elitu.

Viac..  Na Slovensku zvíťazilo PS, najviac preferenčných hlasov získal Ódor nasledovaný Blahom

Zdá sa, že po týždni už všetci akosi zabudli na veľkohubé volania po upokojení, takže začali znova kopať. Cez spriatelené médiá. Ozývajú sa tak nebezpečné názory, že to, čo sa v stredu udialo v Handlovej je vlastne chyba SMERu a Roberta FIca, že atentátnik je vlastne obeť a podobné nezmysly.
Tomuto hovoríme jasné – NIE, STAČILO.

Nenechajme sa opiť rožkom falošného súcitu, ktorý vyprchá ako gáfor a všetko sa vráti do pôvodných koľají. Hovorí sa, že národ, ktorý sa nepoučí zo svojich chýb, je nútený si ich zopakovať. Poučme sa teda radšej teraz, prestaňme tolerovať nenávistné prejavy a posnažme sa nájsť nový model fungovania.

My ako politici, ale hlavne médiá. Prestaňme deliť médiá podľa toho, či sa nám páči, čo rozprávajú. Médiá sú médiá, žiadne alternatívy, dezinfoscéna, či dezoláti. V 21. storočí sú rôzne formy informovania a už nie je rozdiel, či máte milióny, či iba tisíce sledovateľov. Dôležitý je obsah a jeho podanie, sloboda prejavu a rešpekt voči iným názorom. Bohužiaľ pre tzv. médiá hlavného prúdu, rešpekt a vypočutie iného názoru sa objavuje skôr u tých iných médií. Možno aj preto ich ľudia počúvajú stále viac. Nie je však neskoro a stále je čas sa spamätať.

Katarína Roth Neveďalová, europoslankyňa /SMER-SD/.

Chcete byť v obraze? Prihláste sa na bezplatný odber spravodajstva z EÚ 👉 PRIHLÁSENIE.

O red

Odporúčame pozrieť

Katarína Roth Neveďalová: Ďalší mandát bude ťažký. Budeme sa boriť s novým eurorozpočtom a reformou EÚ

Ďakujem. Za každý jeden hlas, za obrovskú podporu, za nezištnú pomoc v kampani a za …

Consent choices