Ursula von der Leyen, State of the Union. PHOTO: © European Union 2020 - Source: EP

Von der Leyenová hovorí o víťazstve, EPP chce mať predsedu eurokomisie

Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová v nedeľu večer vyhlásila, že jej Európska ľudová strana (EPP) sa stala víťazom volieb do Európskeho parlamentu (EP) a spolu s ďalšími stranami v ňom vybuduje „baštu proti extrémom zľava aj sprava“.  TASR o tom informuje na základe agentúr DPA, Reuters a AFP.

Von der Leyenová reagovala na priebežné odhady výsledkov eurovolieb.„Bez EPP nemôže byť vytvorená väčšina,“ povedala doterajšia šéfka eurokomisie, ktorá sa uchádza o druhé funkčné obdobie. „Dnešok je dobrým dňom pre EPP. Priatelia, zvíťazili sme v európskych voľbách,“ uviedla pred priaznivcami vo volebnej centrále.

Predseda EPP Manfred Weber medzitým vyhlásil, že jeho stredopravá európska politická strana si po víťazstve v eurovoľbách bude nárokovať post predsedu EK. Zotrvať na ňom by tak ďalších päť rokov mala von der Leyenová.

Viac..  V Holandsku sa za desať rokov zdvojnásobil počet obyvateľov z iných krajín EÚ

Ako sa potvrdilo v nedeľu večer, voľby do Európskeho parlamentu (EP) vyhrala Európska ľudová strana (EPP), nasledovaná socialistami a demokratmi (S&D) a liberálmi z Obnovme Európu (RE).

(TASR)

O mam

Odporúčame pozrieť

Poslanci EPP odhlasovali vstup maďarskej strany TISZA do svojej frakcie

Nováčik v európskej politike, maďarská strana TISZA, sa pripojí k Európskej ľudovej strane (EPP), stredopravej …

Consent choices