Interiér zničenej detskej nemocnice OCHMADIT po ruskom raketovom útoku v ukrajinskej metropole Kyjev. FOTO TASR/AP

J. Borrell: Rusko bezohľadne útočí na civilné ciele na Ukrajine

Šéf diplomacie EÚ Josep Borrell v pondelok obvinil Rusko z „bezohľadných útokov“ na ukrajinských civilistov. Vyhlásil to po správach o masívnych náletoch, ktoré si v pondelok na Ukrajine vyžiadali desiatky mŕtvych a zranených, a to aj v detskej nemocnici v Kyjeve. Informuje o tom spravodajca TASR v Bruseli.

Ukrajina tvrdí, že ruská armáda zasiahla detskú nemocnicu Ochmatdyt strategickou riadenou strelou s plochou dráhou letu Ch-101. Podľa ukrajinských bezpečnostných služieb boli v nemocnici Ochmatdyt zabití dvaja zdravotníci a sedem detí bolo zranených. Celkovo si útoky, ktoré ruská armáda v pondelok podnikla na Ukrajine, vyžiadali viac než tri desiatky obetí na životoch. Podľa najnovších informácií utrpelo zranenia viac ako 100 ľudí.

„Rusko sa naďalej bezohľadne zameriava na ukrajinských civilistov. Dnešné letecké útoky zabili a zranili desiatky ľudí a zničili najväčšiu kyjevskú detskú nemocnicu Ochmatdyt,“ uviedol Borrell na sociálne sieti X. Zároveň dodal, že Ukrajina potrebuje protivzdušnú obranu okamžite, a vyjadril presvedčenie, že všetci zodpovední za ruské vojnové zločiny na Ukrajine budú postavení pred súd.

Viac..  Zelenskyj podpísal bezpečnostný pakt s Európskou úniou

Nové letecké údery podľa AFP vyvolávajú otázky o stave ukrajinskej protivzdušnej obrany. Bilancia posledných leteckých úderov, hlboko v ukrajinskom území, je jednou z najhorších za posledné mesiace.

(TASR)

O mam

Odporúčame pozrieť

Macron: Orbánova cesta do Ruska a Číny bola legitímna, ale nie v mene EÚ

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v noci na piatok (SELČ) vo Washingtone vyhlásil, že Viktor Orbán …

Consent choices