hajnoš
Miroslav Hajnoš, generálny sekretár EDS počas rokovania rady EDP/PDE v Bruseli. PHOTO: redakcia.

Meno kandidáta na predsedu Európskej komisie oznámi EDS už o pár dní, hovorí Hajnoš

hajnoš
Miroslav Hajnoš, generálny sekretár EDS počas rokovania rady EDP/PDE v Bruseli.
PHOTO: redakcia.

Rada EDP/PDE (Európskej Demokratickej Strany) prijala desať nových bodov manifesta. Francesco Rutelli, viceprezident EDP/PDE predostrel základné body, o ktoré by sa mali Demokrati v nadchádzajúcich voľbách opierať. “Prišiel čas na reorganizáciu. V záujme brániť a oživiť európske ideály potrebuje Európa zmenu.” vyhlásil bývalý starosta Ríma Rutelli.

“Zastupujeme európsku silu,  ochotnú robiť zmeny. Je na nás, aby sme postavili za demokratickejšiu a efektívnejšiu Európu budúcnosti.” uviedol generálny tajomník EDP/PDE Marielle de Sarnez. Delegácie z Talianska, Francúzska, Nemecka, Slovenska, Cypru, Baskicka, Poľska, Rumunska, San Marina a Kanárskych ostrovov, ako aj hostia z Českej republiky a Portugalska, ktorí sa zúčastnili zasadnutia Rady sa zhodli na iniciatíve zmeny.

“Európa naliehavo potrebuje výraznú proeurópsku politickú moc, ktorá by bola postavená nad národnú pravicovo-ľavicovú politiku,“ dodal Marielle de Sarnez.

Slovenskú delegáciu na zasadaní Rady EDP zastupoval generálny sekretár Európskej Demokratickej Strany Miroslav Hajnoš: “Je veľmi dôležité, že sme sa zhodli a vytvorili naše spoločné manifesto, ktoré jasne zobrazuje Európu ako ju chceme, Európu ktorá je spravodlivá, otvorená, a dynamická. Obdivovaná svetom pre svoju kultúru a hodnoty. Rešpektovaná pre svoje politické ambície.“

Európska demokratická Strana vyzýva k politickej integrácii v eurozóne, navrhuje masívne obnovenie produkcie v Európe, má v úmysle obhajovať “Európsky sociálny model“, presadzuje stratégiu pre energetickú sebestačnosť a bezpečnosť.

Viac..  Raňajkové jedlá: EP prijal pravidlá pre lepšiu informovanosť spotrebiteľov

Tiež obhajuje jedno predsedníctvo pre Európsku komisiu aj pre Radu EÚ, trvá na tom, aby boli kľúčové diskusie Rady EÚ verejné. Meno kandidáta EDP/PDE na prezidenta Európskej komisie bude oznámené 12. marca.

O red

Odporúčame pozrieť

Európska únia možno uvalí na Irán nové sankcie

Európska únia možno uvalí na Irán nové sankcie v súvislosti s jeho víkendovým útokom na …

Consent choices