Boje na Ukrajine si vyžiadali ďalšie obete z radu civilistov

ukrajina
PHOTO: Ilustračné Flickr.

Pri tvrdých bojoch medzi ukrajinskými jednotkami a separatistami o mesto Horlivka na východe krajiny prišlo v nedeľu o život minimálne trinásť civilistov. Podľa neoficiálnych informácií je dokonca obetí minimálne dvakrát viac.

„Podľa prvých informácií zomrelo trinásť ľudí. Je medzi nimi jedno ročné a jedno päťročné dieťa,“ uvádza sa v prehlásení úradov.

Hovorca ukrajinskej armády predtým údajne tvrdil, že jedna z obytných štvrtí Horlivky sa stala terčom raketovej a mínometnej paľby. Strieľať mali povstalci.

Hovorca ukrajinskej bezpečnostnej rady Andrij Lysenko informoval, že sa armáda snaží vytlačiť povstalcov von z mesta. Po ovládnutí Horlivky by sa im mohla otvoriť cesta do neďalekej bašty rebelov, Donecku.

Proruskí vzbúrenci sú postupne zatlačovaní ruskými jednotkami a sťahujú sa do svojich dvoch hlavných bášt – Luhanska a Donecka, kde sa chcú pripraviť na odpor. Aj na okrajoch týchto metropolí sa údajne strieľa.

Viac..  M. Lexmann k medzištátnej sťažnosti SR v prípade smrti Slováka Jozefa Chovanca v Belgicku

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Odporúčame pozrieť

EÚ nezabúda na pamiatku obetí totalitných a autoritárskych režimov

Pamiatka obetí totalitných a autoritárskych režimov nezostáva zabudnutá. V utorok, pri príležitosti Európskeho dňa spomienky …

Consent choices