záborská
Anna Záborská, europoslankyňa. PHOTO: redakcia/red.

Záborská výkonnou podpredsedníčkou Paneurópskej únie

záborská
Anna Záborská, europoslankyňa. PHOTO: redakcia/red.

Bratislava/Štrasburg, 18. januára 2015. Medzinárodná Paneurópska únia na svojom Valnom zhromaždení v Štrasburgu zvolilo slovenskú europoslankyňu Annu Záborskú za svoju výkonnú podpredsedníčku. Vo funkcii nahradila grófku Walburgu Habsburg Douglas.

“Paneurópa je ideálom Európy založenej na hodnotách, ktoré sú spoločné všetkým národom formovaným kresťanstvom. Paneurópa reprezentuje mier, slobodu a zodpovednosť v zjednotenej Európe. A je našou povinnosťou a zároveň privilégiom propagovať tento ideál. Som rada, že môžem osobne prispieť k niečomu dobrému, niečomu, čo nás presahuje, niečomu, čo pretrvá,” uviedla po zvolení Záborská.

Paneurópsku úniu založil Richard Nikolaus von Coudenhove-Calergi v roku 1923. V roku 1933 bola organizácia zakázaná nacistickým režimom, obnovená bola po skončení II. svetovej vojny. Čestným predsedom Paneurópskej únie je zosnulý Otto von Habsburg, ktorý viedol organizáciu v rokoch 1973-2004. Paneurópska únia má organizácie v 27 európskych štátoch.

Viac..  Politické usmernenia: udržanie reforiem a investícií na zabezpečenie prosperity, konkurencieschopnosti, spravodlivosti a odolnosti EÚ

O red

Odporúčame pozrieť

psep

Liberálni europoslanci z viacerých krajín EÚ sa postavili proti Záborskej, s podporou aktivistiek z Poľska

Poslankyne a poslanci Európskeho parlamentu vyjadrili solidaritu so ženami na Slovensku, ktorých reprodukčné práva sa …

Consent choices