Primátor Nesrovnal prijal eurokomisárku pre regionálnu politiku Corinu Cretu

električka
PHOTO: Ilustračné Flickr.

Bratislava, 27. marca 2015 – V priestoroch Primaciálneho paláca prijal dnes primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal eurokomisárku pre regionálnu politiku Corinu Cretu a ministra dopravy Jána Počiatka. Išlo vôbec o prvú návštevu v Primaciálnom paláci, na ktorej sa zúčastnil člen Európskej komisie.

 Primátor Nesrovnal pri tejto príležitosti ocenil pomoc Európskej únie pri spolufinancovaní modernizácie električkových tratí a rovnako budovania nosného systému mestskej hromadnej dopravy do Petržalky. Primátor na stretnutí informoval eurokomisárku o opatreniach, ktoré nariadil okamžite po svojom nástupe do úradu, kvôli snahe dokončiť projekt Starého mosta a nosného systému MHD do Petržalky včas. Na stretnutí bol deklarovaný aj spoločný záujem hlavného mesta a Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky na ukončení projektu. Primátor zároveň ocenil komunikáciu s ministerstvom.

 „Mám záujem, aby boli stavby úspešne a včas dokončené,“ povedal na stretnutí primátor Nesrovnal. „Som veľmi rád, že môžeme využívať finančné prostriedky z EÚ, ktoré pomôžu Bratislave. Hlavné mesto totiž doteraz peniaze z EÚ projektov nečerpalo a v momentálnej finančnej situácii nemôže využívať také vlastné prostriedky, ako nám ponúka práve Európska únia,“ vyjadril svoj názor primátor.

Viac..  Le Penová vráti Európskemu parlamentu 330.000 eur za fiktívnych asistentov

Bratislavská samospráva v roku 2013 pristúpila k realizácii jedného zo strategických dopravných projektov, ktorý v sebe zahŕňa okrem iného rekonštrukciu Starého mosta a vybudovanie I. etapy nosného systému mestskej hromadnej dopravy do Petržalky. Najväčšia mestská časť slovenskej metropoly by tak mala byť zapojená do siete mestských električkových tratí a most by mal slúžiť nielen pre verejnú dopravu, ale aj cyklistom a chodcom. Dostavba nového Starého mosta a úprava Štúrovej ulice a okolia je tak prioritou roku 2015.

O ram

Odporúčame pozrieť

Ján Figeľ

Ján Figeľ: Korupcia je najväčší škandál Slovenska

  Slovensko sa 12 rokov po vstupe do únie poprvýkrát ujíma úlohy dirigenta v 28-člennom …

Consent choices