Európskych pacientov ohrozujú nemocničné infekcie

ŠTRASBURG – Európske centrum pre prevenciu tvrdí, že až každý dvadsiaty pacient v Európskej únii sa v nemocnici nakazí nebezpečnými nemocničnými kmeňmi baktériami. Liečba nozokomiálnych infekcií je mimoriadne komplikovaná pre ich extrémnu odolnosť voči antibiotikám.

Europoslanci riešia čoraz horšiu situáciu v zdravotníctve v celej Únii. Podľa údajov Európskeho centra pre prevenciu zomiera ročne v nemocniciach v dôsledku nozokomiálnych infekcií až 37 tisíc ľudí.

„Osem až dvanásť percent hospitalizovaných pacientov môže dostať takúto infekciu alebo inú ťažkosť, ktorú pred prijatím do nemocnice nemali a musíme sa zastať našich pacientov,“ tvrdí Miroslav Mikolášik z Európskej ľudovej strany.

Baktériou rezistentnou na antibiotiká sa môže pacient nakaziť už len tým, že sa dostane na nemocničné lôžko.

Ročne sa to týka až troch miliónov občanov Únie, ktorí sa následne musia liečiť na infekčnú chorobu, ktorou pôvodne netrpeli.

Viac..  Kyriakidisová vyzvala štáty EÚ na užšiu spoluprácu v boji proti cukrovke

Peniaze na prevenciu

Europoslanci chcú preto apelovať na Európsku komisiu, aby vyčlenila viac peňazí na vývoj nových prostriedkov, ktoré by zabránili šíreniu infekcií po nemocniciach Európskej únie.

Každý dvadsiaty pacient v Európskej únii sa v nemocnici nakazí nebezpečnými nemocničnými kmeňmi baktériami.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Odporúčame pozrieť

skola

EK: iniciatíva na zber technologických zariadení pre ukrajinské školy, nemocnice a verejné služby

Európska komisia spolu s ukrajinským ministerstvom pre digitálnu transformáciu a európskou organizáciou zastupujúcou priemysel digitálnych …

Consent choices