Putin zvyšuje intenzitu vojenských cvičení

MOSKVA – Kremeľ oznámil plány významne zvýšiť počet letných vojenských cvičení po celom Rusku. Ruskí výsadkári by podľa informácií ministra obrany Sergeja Šoigu mali počas letných mesiacov vykonať viac ako tisíc cvičení. To by predstavovalo nárast o 20 percent v porovnaní s letom 2014.

Počas posledného májového týždňa začal Kremeľ zvyšovať intenzitu vojenských cvičení, do ktorých je zapojených 12 tisíc vojakov, lietadiel a protilietadlových batérií. Niektoré z nich budú aj medzinárodné.

Počas nasledujúcich štyroch mesiacov Rusko taktiež plánuje 40 rozsiahlych cvičení na východe krajiny. Budú zahŕňať taktické, špeciálne a letové operácie, informoval plukovník Aleksandr Gordejev a dodal, že každé tretie cvičenie vojaci vykonajú v neznámom teréne.

Ruskí výsadkári budú podľa Moskovského echa tiež nasadení na cvičenie v Arktíde. Práve toto cvičenie môže byť manifestáciou novej vojenskej doktríny, ktorá označuje ďaleký sever ako jednu z troch oblastí ruského záujmu, píše Business Insider.

Dôkladná príprava

Nárast vojenských cvičení je podľa mnohých snahou Ruska poriadne pripraviť svoje ozbrojené sily na prípadný konflikt a zároveň funguje na odstrašenie agresorov.

Viac..  Putin: Rusko nemá s európskou spoločnosťou žiadny konflikt

„Nie je to len správa, ale príprava na prípadnú konfrontáciu a tiež posolstvo, ktoré ukazuje, že sme tam a pripravení postaviť sa nepriateľovi,“ potvrdil obranný analytik Pavel Felgenhauer.

Mnohí si tiež myslia, že Rusko chce len vyviesť z rovnováhy regionálnych oponentov, ako to urobilo po anexii Krymu v marci 2014 prostredníctvom opakovaných vzdušných a námorných provokácií zameraných na susedné krajiny.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Odporúčame pozrieť

Putin: Rusko nemá s európskou spoločnosťou žiadny konflikt

Ruský prezident Vladimir Putin uviedol v piatok v príhovore na kultúrnom fóre v Petrohrade, že …

Consent choices