záborská
Anna Záborská, europoslankyňa. PHOTO © European Union 2015 - Source EP

Záborská: Európsky parlament poprel právo detí poznať svojich rodičov

 

Väčšina poslancov Európskeho parlamentu odmietla uznať právo detí na to, aby poznali svojich rodičov. Pri hlasovaní o iniciatívnej správe poslankyne Noichl o stratégii EÚ pre rovnosť medzi ženami a mužmi hlasovalo až 459 poslancov proti tomuto právu, ktoré je zahrnuté aj v čl. 7 Dohovoru OSN o právach dieťaťa.

„Na návrh európskych socialistov sa hlasovalo oddelene o tom, či má v §59 zostať zmienka o práve každého dieťaťa poznať svojich rodičov. Je za tým jasná snaha liberálov a ľavice zjednodušiť náhradné materstvo, teda to, aby dieťa nikdy nepoznalo matku, ktorá ho vynosí a porodí,“ uviedla po hlasovaní Anna Záborská.

Slovenská europoslankyňa zároveň upozornila na to, že prijatím správy Noichl si Európsky parlament prisvojuje právomoci členských štátov v oblastiach zdravotníctva či vzdelávania a volá po zavedení práva na potrat ako ľudského práva.

Viac..  Komisia a vysoký predstaviteľ vyzývajú na jednotný postup proti všetkým formám nenávisti

„Práve vďaka takýmto prejavom bohorovnej ignorancie narastá medzi ľuďmi nedôvera voči Európskej únii. Pretože nie je možné veriť niekomu, kto využije každú príležitosť na to, aby nedodržal dohodnuté pravidlá,“ zdôraznila Záborská.

O ram

Odporúčame pozrieť

psep

Liberálni europoslanci z viacerých krajín EÚ sa postavili proti Záborskej, s podporou aktivistiek z Poľska

Poslankyne a poslanci Európskeho parlamentu vyjadrili solidaritu so ženami na Slovensku, ktorých reprodukčné práva sa …

Consent choices