Polícia potvrdila, že ženy v Kolíne sexuálne obťažovali žiadatelia o azyl

BERLÍN – Nemecké ministerstvo vnútra potvrdilo informácie, že medzi aktérmi násilností počas osláv príchodu nového roka v Kolíne nad Rýnom boli žiadatelia o azyl. Podľa vyjadrenia hovorcu Tobiasa Plateho, ktoré cituje agentúra Reuters, polícia už pozná mená 31 osôb spojených s hromadným prepadávaním v kolínskych uliciach, kde boli obeťami prevažne ženy.

Medzi týmito identifikovanými osobami je 18 žiadateľov o azyl v Nemecku.
Hovorca tiež informoval, že z 32 zdokumentovaných trestných činov zo silvestrovskej noci ide v prevažnej väčšine o krádeže a ublíženie na tele.

Sexuálne útoky sú predmetom troch z týchto prípadov, s ktorými však nie je spojený ani jeden z doteraz identifikovaných násilníkov.

Sýrčania, Alžírčania

Medzi 31 podozrivými, ktorých polícia vypočúvala, sú podľa Plateho deviati Alžírčania, ôsmi Maročania, piati Iránci a štyria Sýrčania. Zvyšok tvoria dvaja nemeckí občania, Iračan, Srb a občan Spojených štátov.

V súvislosti s násilnosťami v Kolíne nad Rýnom a ďalších nemeckých mestách sa tamojšie vládne strany zaviazali radikálne zakročiť proti migrantom, ktorí spáchajú trestný čin.

Viac..  Von der Leyenová a Michel ostro odsúdili útok na slovenského premiéra

Vyhostenie

Okradnutie, ohrozovanie alebo sexuálne obťažovanie skupinami prevažne opitých mužov vo veku 18-35 rokov počas novoročných osláv nahlásilo podľa údajov agentúry Reuters 121 žien. Samotné obete i svedkovia vypovedali, že páchateľmi boli prevažne muži severoafrického alebo arabského výzoru.

Prepadávanie mužmi pochádzajúcimi zjavne z cudziny vyvolalo v Nemecku pobúrenie v období, keď je táto krajina vystavená nebývalej imigrácii.

Nemecký minister spravodlivosti Heiko Maas vo štvrtok varoval žiadateľov o azyl, že v prípade spáchania násilných trestných činov môžu očakávať vyhostenie.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

vyslani pracovnici

Nemecko uľahčilo cudzincom z krajín mimo EÚ prístup na svoj trh práce

V Nemecku platí od soboty (1. 6.) nový vízový systém pre kvalifikovaných pracovníkov zo štátov …

Consent choices