korcok
Štátny tajomník Ivan Korčok. PHOTO: © European Union- EP.

I. Korčok: Čas do konca predsedníctva chceme využiť na uzatvorenie čo najväčšieho počtu legislatívnych návrhov

V záverečnej fáze slovenského predsedníctva sa štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí  SR a splnomocnenec vlády SR pre predsedníctvo SR v Rade EÚ Ivan Korčok stretol s predsedom Európskeho parlamentu Martinom Schulzom.

„Naším cieľom je využiť zostávajúci čas na uzatvorenie čo možno najväčšieho počtu legislatívnych návrhov,“ skonštatoval v úvode stretnutia štátny tajomník I. Korčok. Zároveň dodal: „Pre úspešné zavŕšenie legislatívneho procesu pri jednotlivých návrhoch pritom potrebujeme pragmatickú spoluprácu všetkých inštitúcií.“

Hoci slovenské predsedníctvo uzavrelo politické predsednícke podujatia konajúce sa v Bratislave, na naplnení vytýčených priorít sa naďalej intenzívne pracuje na pôde inštitúcií v Bruseli.

Štátny tajomník I. Korčok sa v rozhovore s M. Schulzom dotkol konkrétnych legislatívnych návrhov, kde predsedníctvo osobitne počíta s konštruktívnou a včasnou spoluprácou Európskeho parlamentu (EP). Ide o prioritné oblasti digitálneho trhu a energetickej únie a v rámci nich napríklad o efektívne zrušenie poplatkov za roaming či medzinárodné dohody v oblasti energetiky.

Viac..  M. Lexmann: Opraviteľnosť výrobkov šetrí naše peňaženky, ale aj životné prostredie

Predmetom diskusie bola aj výmena názorov o možnom postupe pri strednodobej revízii Viacročného finančného rámca (VFR) na r. 2014-2020. Cieľom momentálne prebiehajúcich diskusií o VFR je alokovanie prostriedkov na zvládanie mimoriadnych situácií, ktorým Európska únia čelí v poslednom období, ako je napríklad zvládanie migrácie či posilňovanie vnútornej bezpečnosti únie.

Dôležitou témou boli aj priority pre prácu európskych inštitúcií na budúci rok, ktoré sú  definované v tzv. Spoločnom vyhlásení troch inštitúcií.

O dac

Odporúčame pozrieť

Toto je nápad, ktorý pomôže zachrániť ľudské životy na cestách, hovorí Ivan Štefanec

Počuli ste o prednom brzdovom svetle? Aktuálne dianie v europarlamente v štúdiu priblížil poslanec Európskeho …

Consent choices