EP
Schôdza výboru EP. PHOTO: © European Union.

PREHĽAD: Toto je program europarlamentu, riešiť bude najmä bezpečnosť a dane

Pozornosť médií sa bude tento týždeň upierať na Spojené kráľovstvo, ktoré by malo aktivovať článok 50 o vystúpení z EÚ. Poslanci sa stretnú s ministrami vnútra Nemecka a Francúzska, s ktorými bude reč o bezpečnosti. Okrem nich tento týždeň do Parlamentu zavíta palestínsky prezident Mahmoud Abbas a starosta Londýna Sadiq Khan. Výbory sa chystajú hlasovať o priebežnej revízii viacročného finančného rámca a opatreniach proti daňovým únikom zo strany nadnárodných firiem.

Členovia výboru pre občianske slobody (LIBE) sa v pondelok stretnú s nemeckým ministrom vnútra Thomasom de Maizière a jeho francúzskym náprotivkom Matthiasom Feklom. S poslancami budú diskutovať o bezpečnostnej situácii v Európe.

Výbor pre hospodárske a menové veci hlasuje v pondelok o opatreniach proti nadnárodným firmám, ktoré sa vyhýbajú daňovým povinnostiam tým, že využívajú rozdiely (tzv. hybridné nesúlady) medzi daňovými systémami štátov EÚ a tretích krajín.

Viac..  EK posúdila žiadosť Slovenska o vyplatenie 662 miliónov eur v rámci Mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti

V pondelok sa stretávajú aj poslanci z rozpočtového výboru. Hlasovať budú o priebežnej revízii viacročného finančného rámca EÚ, ktorý pokrýva obdobie od 2014 do 2020. Je potrebné prispôsobiť ho súčasným prioritám a navýšiť prostriedky na migráciu, bezpečnosť a rast.

V pondelok a utorok očakávame návštevu palestínskeho prezidenta Mahmouda Abbasa a starostu Londýna Sadiqa Khana. V utorok sa stretnú s predsedom Parlamentu Antoniom Tajanim.

O dac

Odporúčame pozrieť

Toto je nápad, ktorý pomôže zachrániť ľudské životy na cestách, hovorí Ivan Štefanec

Počuli ste o prednom brzdovom svetle? Aktuálne dianie v europarlamente v štúdiu priblížil poslanec Európskeho …

Consent choices