ockovanie
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Debata o očkovaní v Taliansku je čoraz vášnivejšia a prebieha naraz na mnohých frontoch

Krajina zažíva veľký výskyt osýpok, silnejúcu kampaň proti očkovaniu a škandál týkajúci sa zdravotnej sestry. Tá dlhé roky tvrdila, že očkuje deti, ale nerobila to.

Predstavitelia talianskeho zdravotníctva dnes uviedli, že si predvolajú až okolo 7000 detí v severnom Taliansku, ktoré znovu zaočkujú. Zistilo sa totiž, že niektoré deti nedostali potrebnú dávku vakcíny. Zdravotná sestra, identifikovaná úradmi iba ako P.E., je obvinená z toho, že v rokoch 2009-2015 skazila očkovanie u tisícov detí, či už úmyselne alebo neúmyselne.

Taliansku sa odvíja v zdravotníctve skutočná núdzová situácia a tamojší politici si vymieňajú štipľavé poznámky súvisiace s obvineniami, že populistické Hnutie piatich hviezd (M5S) povzbudzovalo aktivistov vedúcich kampaň proti očkovaniu práve v čase, keď Taliansko postihol rozsiahly výskyt osýpok. Tie vyvolali znepokojenie v Európskej únii aj v Spojených štátoch.

Viac..  Pred 30 rokmi nadobudla účinnosť Maastrichtská zmluva – Zmluva o Európskej únii

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

EU

Pred 30 rokmi nadobudla účinnosť Maastrichtská zmluva – Zmluva o Európskej únii

Maastrichtská zmluva znamená jeden z najvýznamnejších medzníkov vo vývoji európskej integrácie, pretože zoskupeniu západoeurópskych krajín …

Consent choices