Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: Európska ľudová strana.

Ivan Štefanec: Ministerka Matečná už nemôže zotrvať vo funkcii

PHOTO: Európska ľudová strana.

Podľa europoslanca a vedúceho slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivana Štefanca (KDH) už nemôže ministerka pôdohospodárstva Matečná naďalej zotrvávať vo svojej funkcii. Vyhlásil to po včerajšom vypočutí zástupcov slovenských poľnohospodárov v Európskom parlamente. Podľa Štefanca budú ich výpovede podrobené dôkladnému vyšetrovaniu európskych orgánov, vrátane Európskeho úradu pre boj proti podvodom (OLAF).

„Z úst slovenských farmárov sme včera počuli hrôzostrašné skutočnosti. Sú oberaní o svoje pozemky, bití, prenasledovaní a šikanovaní. Títo ľudia nemôžu užívať svoju dedičnú pôdu, pretože rôzne pochybné firmy, za pomoci miestnych politikov, stoja nad zákonom. Takmer neuveriteľne zneli svedectvá, že sú ignorované dokonca právoplatné rozhodnutia Najvyššieho súdu Slovenskej republiky a to práve Poľnohospodárskou platobnou agentúrou, ktorá spadá pod ministerstvo pani Matečnej. Ona nesie politickú aj osobnú zodpovednosť za to, čo sa týmto poctivým ľuďom deje a už dnes nemá na svojom mieste čo robiť. Ak ju k tomu neprinútia protesty zúfalých farmárov, možno jej pomôžu zistenia OLAF-u,“ uviedol Štefanec.

Podľa farmára Františka Oravca sú malí poľnohospodári dohnaní do situácie, kedy musia dávať viac času a peňazí na právnikov, ako na svoje vlastné podnikanie. Rôznymi právnymi kľučkami sa tak vyčerpajú, že boj o svoje práva Často vzdajú.

Viac..  Ivan Štefanec: Demokratický svet sa musí spojiť na obranu Taiwanu

„Tento stav je možný len vďaka tomu, že Smer-SD, jeho nominanti a spojenci ovládajú prierezovo viacero štátnych inštitúcií a účelovo vytvárajú podmienky výhodné pre veľkých hráčov a pochybné firmy, často so zahraničnými vlastníkmi. Takýto Gordický uzol je možné rozťať len spoločnými silami. Na Generálneho prokurátora Slovenskej republiky som sa preto obrátil so žiadosťou na vytvorenie medzinárodného vyšetrovacieho tímu, ktorý by objasnil podvody s agrodotáciami a to nielen na východnom Slovensku,“ uzatvára Štefanec.

O dac

Odporúčame pozrieť

Ivan Štefanec: Radosť z víťazstva Európskej ľudovej strany kazí vzostup krajnej pravice

Európska ľudová strana obhájila víťazstvo vo voľbách do Európskeho parlamentu na celoeurópskej úrovni. Svoj počet …

Consent choices