Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union.-EP.

Ivan Štefanec: Výročie Novembra 1989 si v Štrasburgu pripomenieme Svätou omšou aj diskusiou

Tridsiate výročie Nežnej revolúcie si sériou podujatí pripomínajú aj na prebiehajúcej plenárnej schôdzi Európskeho parlamentu v Štrasburgu. V pondelok večer parlament venoval výročiu osobitný bod, v rámci ktorého vystúpil aj slovenský europoslanec Ivan Štefanec (KDH). Vo svojom príhovore zdôraznil, že komunistická ideológia bola od začiatku zločinná a musíme si pripomínať všetky jej obete. V utorok Štefanec, ako vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane, spolu so svojou českou kolegyňou Michaelou Šojdrovou (KDU-ČSL), organizuje v štrasburskej katedrále slávnostnú Svätú omšu a diskusiu o náboženskej slobode.

„Som rád, že sme sa spojili s našimi českými priateľmi a toto významné výročie si pripomenieme spoločne. Je to symbolické, že dva národy, ktoré spoločne porazili totalitný režim, sa v zjednotenej Európe opäť spojili. Je pre nás cťou, že môžeme za slobodu poďakovať priamo v štrasburskej katedrále Svätou omšou, ktorú budú spoločne celebrovať Zdeněk Weisserbauer, pomocný biskup pražský a otec Ivan Ružička, výkonný sekretár Konferencie biskupov Slovenska. V rámci našich podujatí o náboženskej slobode zas vystúpia také osobnosti, ako prvá podpredsedníčka Európskeho parlamentu Mairead McGuiness, generálny sekretár Komisie biskupských konferencií v Európskej únii Manuel Enrique Barrios Prieto, viacerí poslanci Európskeho parlamentu z krajín V4 a duchovní,“ priblížil priebeh osláv Štefanec.

Viac..  Európsky parlament chce ukončiť beztrestnosť bezohľadného šoférovania

 

O dac

Odporúčame pozrieť

Europska unia

Rozšírenie a reforma EÚ: Poslanci žiadajú odvážne rozhodnutia

EÚ potrebuje dlhodobú politickú víziu a inštitucionálne a finančné reformy, aby zabezpečila svoju schopnosť absorbovať …

Consent choices