koronavirus
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Slovensko má 105 prípadov nákazy koronavírusom, vláda začína s prevozom Slovákov zo zahraničia

BRATISLAVA / Na Slovensku je už 105 potvrdených prípadov koronavírusu. Pre koronavírus už zavreli všetky stredné, základné školy a aj niektoré materské školy, ktoré patria pod Bratislavský samosprávny kraj Hlavný hygienik Ján Mikas vydal nariadenie celoplošného zrušenia konania podujatí na najbližších 14 dní. Zaviedli sa aj ďalšie opatrenia. Svetová zdravotnícka organizácia označila koronavírus COVID – 19 za pandémiu.

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR posilňuje v súvislosti s mimoriadnou situáciou spôsobenou novým koronavírusom komunikáciu s verejnosťou. „Počnúc 17.3. od 8:00 sa môžu občania obracať s otázkami na odborníkov tak emailom a telefonicky, ako aj na nové adresy. Z dôvodu pravdepodobnej vyťaženosti linky, ako aj v záujme presnosti otázok, a tým zrozumiteľnosti komunikácie, však prosíme, aby občania podľa možností uprednostňovali mailovú komunikáciu s konkrétnym naformulovaním otázok na nových adresách covid19@praca.gov.sk, respektíve covid19@employment.gov.sk,“ informuje rezort práce.

Lajčák oznámil, že o repatriáciu požiadalo viac ako 1900 občanov. Na niektorých kontinentoch boli aj siedmi naraz. Na prepravu budú využívať aj autobusovú dopravu. Autobusy budú zajtra vypravené napíklad z Talianska/Švajčiarska a „dnes sú vypravené autobusy zo Spojeného kráľovstva“.

Viac..  Ženy musia mať plnú kontrolu nad svojimi sexuálnymi a reprodukčnými právami

Letecky pricestujú aj Slováci z Kanárskych ostrovov. Podľa slov Lajčáka chystajú vypraviť aj autobus z Francúzska.  Každý, kto zo zahraničia príde, bude musieť ísť okamžite do karanténneho centra.

Pripravená a v pohotovosti je aj slovenská armáda. Podľa náčelníka generálneho štábu Daniela Zmeka je už 500 vojakov vyčlenených na to, aby asistovali policajtom.

„A kto dnes čo stíha,“ odpovedal Pellegrini na otázku novinárky, v ktorej poznamenala, že lekári nestíhajú vypisovať PNky a pacienti sa sťažujú.

 Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

 

O dac

Odporúčame pozrieť

EK schválila Slovensku 20 miliónov eur na podporu podnikov v súvislosti s vojnou na Ukrajine

Európska komisia schválila slovenskú schému vo výške 20 miliónov eur na podporu podnikov pôsobiacich v prvovýrobe …

Consent choices