koronavirus cover

Pribudlo skoro 50 nakazených. Naposledy bolo väčšie číslo 8. júla

SLOVENSKO/ Za uplynulý deň (utorok) Slovensko zaznamenalo 49 nových prípadov na ochorenie Covid-19. V utorok sa otestovalo 2 538 ľudí, pričom spolu sa už vykonalo vyše 269-tisíc testovaní.

„Pozitívne testovaných bolo 30 žien a 19 mužov vo veku od 4 do 73 rokov,“ uvádza ministerstvo zdravotníctva. Celkový počet nakazených je momentálne od začiatku nákazy na čísle 2 417 .


Pribudli aj vyliečení, a to až 6 nových vyliečených prípadov. Počet vyliečených je teda na čísle 1777. Za posledný deň neevidujeme žiadne úmrtie. Aktuálne je v zdravotníckych zariadeniach s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň 29 ľudí.

Nakazení sú z okresov: Bratislava (17), Nitra (4), Banská Štiavnica (3), Nové Mesto nad Váhom (3), Senec (3), Trenčín (3), Bánovce nad Bebravou (2), Prešov (2), Dunajská Streda (1), Prievidza (1), Komárno (1), Malacky (1), Sabinov (1), Žilina (1), Humenné (1), Stropkov (1), Čadca (1), Šaľa (1), Michalovce (1) a Levice (1).

Viac..  Komisia navrhuje parkovací preukaz a preukaz EÚ pre osoby so zdravotným postihnutím

kĺzavý medián je už druhý deň za sebou na hodnote 20.

O Marco Németh

Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom osemročného gymnázia a Milestone Institute v Budapešti. Marco je autorom knihy Európa v Kocke, ktorá zjednodušene vysvetľuje fungovanie Únie, a zachytáva náš život v nej. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie.

Odporúčame pozrieť

Európska agentúra pre lieky: Koronavírus je stále hrozbou

Ochorenie COVID-19 zostáva hrozbou, aj keď už nepredstavuje celosvetový stav núdze. Uviedla to v utorok …

Consent choices