zdroj: Screenshot FB Zuzana Čaputová

Zuzana Čaputová podporila demonštrujúcich Bielorusov

Prezidentka Zuzana Čaputová podporila protestujúci bieloruskí národ.  Podľa nej je „správne a za potrebné vyjadriť podporu všetkým, ktorí sa v Bielorusku postavili za obhajobu základných demokratických práv a slobôd, aj za cenu vlastnej bezpečnosti, zdravia, či dokonca života,“ napísala v statuse na Facebooku.

Podľa nej je našou morálnou povinnosťou sa „jasne ohradiť voči represáliám bieloruského režimu.“Občania Bieloruska majú nespochybniteľný nárok na to, aby si mohli slobodne zvoliť, kto bude stáť na čele ich štátu. A tak ako my tu doma, aj Bielorusi majú nespochybniteľné právo na prejavenie vlastného názoru,“ dodáva Čaputová.

Občania Bieloruska vyšli do ulíc, aby slobodne vyjadrili svoj názor. Odpoveďou režimu bolo násilie, zatýkanie a…

Uverejnil používateľ Zuzana Čaputová Utorok 18. augusta 2020

 

Viac..  Týždeň v EP: Boj proti sexuálnemu zneužívaniu detí v online prostredí či zabránenie znečisťovaniu morí

O Marco Németh

Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom osemročného gymnázia a Milestone Institute v Budapešti. Marco je autorom knihy Európa v Kocke, ktorá zjednodušene vysvetľuje fungovanie Únie, a zachytáva náš život v nej. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie.

Odporúčame pozrieť

M. Lexmann: Sloboda náboženského vierovyznania a presvedčenia v Bielorusku sa rapídne zhoršuje

Po júnovom zničení protestantského kostola v Minsku buldozérmi tento týždeň vtrhli bezpečnostné sily Lukašenkovho režimu …

Consent choices