klima
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Minister Budaj podporil iniciatívu #klímaťapotrebuje

Klimatická kríza je jav, s ktorým bude ľudstvo zápasiť pravdepodobne celé 21. storočie. Minister životného prostredia Ján Budaj preto verí, že tento boj spojí ľudí a vytvorí novú globálnu solidaritu.

„S klimatickou krízou sa nedá dohadovať. Tá tu je. Podporujem preto iniciatívu ľudí, ktorí volajú po väčšej zodpovednosti,“ uviedol minister životného prostredia Ján Budaj s tým, že v rámci zelenej obnovy dokážeme urýchliť uhlíkovú neutralitu Slovenska.

Ministerstvo životného prostredia chce ísť v tomto smere príkladom. Plánuje ozeleniť a zlepšiť energetickú bilanciu nielen budovy ministerstva, ale postupne aj organizácií, ktoré riadi. S dosiahnutím  uhlíkovej neutrality úradu MŽP sa ráta do roku 2030.  Už tento rok  začneme so štandardizáciou systému home office, čím chceme  – pri udržaní všetkých funkcionalít  MŽP – znížiť mobilitu, spotrebu energie, a tým aj uhlíkovú stopu.

Viac..  Členským štátom EÚ sa nepodarilo zakázať glyfosát, strana Zelení/EFA protestuje

Šéf envirorezortu zároveň doplnil, že bude vo vláde aj  parlamente hľadať politickú podporu na presadenie ambicióznejších plánov. „S klimatickou zmenou sa nedá taktizovať, nemôžeme ju ešte trochu odložiť, lebo sa nám nechce obmedzovať našu spotrebu a pohodlie“ podčiarkol minister Budaj a pokračoval: „Súčasná generácia rozumie klimatickej výzve. Nechcú žiť v štáte, ktorý nechráni ich životné prostredie. V petičnej iniciatíve majú moju plnú podporu“.

O mam

Odporúčame pozrieť

elektromobil

Automobilky v EÚ žiadajú väčšiu podporu elektromobility

Výrobcovia automobilov v Európskej únii (EÚ) žiadajú väčšiu podporu elektromobility. Potrebné je rozšíriť nákupné stimuly, …

Consent choices