nicholsonova
Lucia Ďuriš Nicholsonová, europoslankyňa /ECR, SaS/. PHOTO: European Union.

Lucia Ďuriš Nicholsonová: Nákup vakcíny sputnik V je dielom megalomanickej paranoje

NÁKUP VAKCÍNY SPUTNIK V JE DIELOM MEGALOMANICKEJ PARANOJE, NIE ZODPOVEDNÉHO BOJA ZA ZÁCHRANU ĽUDÍ.
Odložme teraz to, kam Slovensko posunul geopoliticky nákup dvoch miliónov vakcín Sputnik V a do akej pasce sa krajina chytila v hybridnej vojne, keď sadla na lep protistrane.
Pozrime sa len na FAKTY!
Sputnik V nielen, že nemá schválenie Európskej liekovej agentúry, o schválenie vakcíny ani len nepožiadali. Otázka je, prečo, keď
s ňou chcú preraziť na trhy členských štátov EÚ.
Majú dostatok klinických štúdií❓
Majú dostatok testov a dát, aby prešli prísnym hodnotením EMA❓ Ak áno, prečo nepožiadali o registráciu vakcíny❓
Ak nie, môžme s istotou tvrdiť, že Sputnik V je dostatočne účinný❓ Je preukázateľne bezpečný pre rôznych ľudí v rôznych stavoch, ktorí sa dajú očkovať❓
Vieme, že regulačný úrad v Brazílii vrátil dokumenty, ktoré žiadajú o schválenie tzv. núdzového použitia ruskej vakcíny proti ochoreniu COVID-19 Sputnik V. Podklady totiž nespĺňali ani požadované MINIMÁLNE kritériá.
Budeme veriť hodnoteniu Mareka Krajčiho? Je on tá autorita, väčšia alebo rovnaká ako vedci v EMA, ktorá dokáže dať odpovede na všetky otázky? Ak bude hodnotiť bezpečnosť Sputnik V tak ako vedie rezort, bez dát a nastavených procesov, jeho názor na vakcínu, ani jeho ministerská pečiatka nemôžu byt dostatočnou zábezpekou, ktorá rozptýli pochybnosti o Sputniku V. Takou nie je ani štúdia uverejnená vo vedeckom časopise Lancet. Napokon, aj pre ŠÚKL nie je štúdia dôvodom povolenia Sputnika V. Je ním jedine registrácia EMA.
Má Krajči teraz inú možnosť, ako vydať povolenie pre vakcínu z Ruska, keď jeho šéf, ktorý jediný ho politicky drží nad vodou, potajomky objednal 2 milióny dávok?
Čo sa stane, keď sa nenájde dostatočný počet ľudí, ktorí sa dajú dobrovoľne očkovať vakcínou bez registrácie EMA, len s Krajčiho pečiatkou? Zodpovednosť za podanie vakcíny majú prebrať ošetrujúci lekári!!! Nájdeme dostatok lekárov, ktorí preberú zodpovednosť za Sputnik V bez dát a dôkazov z klinických štúdii?
Z EÚ 🇪🇺 by mali prísť ďalšie vakcíny MODERNY, ktorá má registráciu EMA. Začnú sa distribuovať aj Johnson & Johnson vakcíny, podľa avizovaných informácií ju už čoskoro EMA schváli. Rozhodnú sa ľudia dobrovoľne pre Sputnik V, keď budú mať na vyber dokázateľne bezpečné vakcíny, ktoré prešli náročným schvaľovacím procesom v EMA? Máme toľko odvážlivcov na Slovensku, aby sme minuli dva milióny vakcín Sputnik V?
Čo bude so Sputnikom, keď sa nám bude hromadiť v skladoch?
Akcia Igora Matoviča s jeho ministerským vazalom Krajčim bola od začiatku plánom megalomana, ktorý sa viac ako na premyslenú a zodpovednú záchranu ľudí sústreďoval na vlastný imidž mesiáša.
Akékoľvek škody, ktoré vzniknú touto akciou na verejných zdrojoch, by mali byť premiérovi zosobnené‼️
Európska komisia chce navrhnúť covid pas 📓 a podľa informácií sa ma vzťahovať na pohyb v rámci EÚ a na vakcíny schválené EMA.
Zodpovednosti za prípadné škody spôsobené na zdraví ľudí sa snažia I. Matovič a M. Krajči preniesť na lekárov a na ľudí, pričom ani jedna skupina sa nemôže rozhodnúť na základe dát, lebo ich nemáme. Toto je zbabelé a zákerné.
Preto považujem akciu SPUTNIK V za dielo megalomanickej paranoje a nie za zodpovedný boj proti COVID19.

Viac..  Ďuriš Nicholsonová: EÚ dala Instanbulskému dohovoru definitívne zelenú. Na Slovensku sme ho zakopali

O red

Odporúčame pozrieť

Lucia Ďuriš Nicholsonová: O odvahe veľkých lídrov malých strán

Najskôr 5 vecí, ktoré mi vychádzajú z tragikomédie o spájaní politických strán. 1) Je veľmi …

Consent choices