miko
Ladislav Miko, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Električkovú trať do Dúbravky a Karlovej Vsi zrekonštruovali za desiatky miliónov z eurofondov

Pokiaľ sa v Bratislave môžeme na niečo spoľahnúť, tak sú to ranné a popoludňajšie zápchy. Ľudia stále najviac využívajú namiesto MHD svoje vlastné vozidlá. Riešením môže byť len efektívna, rýchla a príjemná mestská hromadná doprava. Aj k tomu mala prispieť rekonštrukcia električkovej trate do Karlovej Vsi a Dúbravky, ktorá stála viac ako 66 miliónov EUR. Vyše 56 miliónov z tejto sumy uhradila Európska únia z eurofondov. V úseku boli komplente vymenené koľaje a trakčné vedenie. Súčasťou sú bezbariérové zastávky, elektronické tabule a dva nové prestupné uzly na Molecovej a Damborského. Cestovanie električkou z Dúbravky do tunela sa skrátilo o 3 minúty. Súčasťou modernizácie sú nové nástupiská zastávok MHD vybavené osvetlenými prístreškami pre cestujúcich.

Súčasťou zastávok sú aj nové informačné systémy s automatmi na možnosť kúpy cestovných lístkov. Veľkou zmenou je aj farebnosť dlažby na nástupiskách. Betón sa vyrábal s pridaním bieleho cementu pri jeho miešaní. Počas šera je tak lepšie viditeľný, čo zvyšuje bezpečnosť na zastávkach. Kvalitnejšie sú aj lavičky vyrobené zo segmentov masívneho dreva, ich súčasťou sú integrované USB porty pre nabíjanie mobilných telefónov. Pribudli tiež smetné koše na plasty a zmiešaný odpad. Zmena sa dotkla aj povrchu trate. Namiesto štandardného betónového sa na viacerých miestach použil “zelený trávnik”. Modernizácia bola financovaná z Kohézneho fondu EÚ prostredníctvom Operačného programu Integrovaná infraštruktúra vo výške 56 274 284,81 EUR, čo predstavuje 85 % z celkových oprávnených výdavkov.

Viac..  OTÁZNIKY pre eurokandidáta Michala Považana

 

O red

Odporúčame pozrieť

Michal Wiezik: Prečo má poľnohospodárstvo čerpať verejné financie bez akejkoľvek pridanej hodnoty a zodpovednosti?

Parlament schválil revíziu spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ • Aktualizované environmentálne „podmienenosti“ sa už môžu použiť …

Consent choices