hojsik
Martin Hojsík, europoslanec /PS, RE/. PHOTO: FB MH.

M. Hojsík hovorí o otvorení hraníc z Českom. Informoval o tom český minister vnútra

Europoslanec Martin Hojsík (PS/RE) sa kriticky vyjadril na margo krokov vlády v súvislosti s náhlou zmenou podmienok pre prekračovanie hraníc.  Zaskočila ho informácia českého ministra vnútra, Jana Hamáčka, ktorý na sociálnej sieti informoval o otváraní hraníc z Českom na základe prísľubu slovenského rezortného kolegu.

Takto znie Hojsíkov príspevok na Facebooku:

„Deň a pol po tom, čo slovenská vláda uzatvorila množstvo hraničných prechodov, v mene vlastnej neschopnosti sa od českého ministra dozvedáme, že od zajtra budú veci zase inak. Teda aspoň na českej hranici. Ako na tom bude Maďarsko, Rakúsko a Poľsko, to nevieme. Veľa nenávisti v posledných dňoch smerovalo proti polícii, keď sa situácia na hraniciach vyostrila. No neviňme políciu. Na vine je vláda, ktorá prichádza s nepremyslenými riešeniami, kvôli ktorým napokon ľudia trpia.
Minister sa ešte k zmene na hranici nevyjadril. Tento chaos nie je vláda zmeny, tento chaos je vláda amatérov,“ myslí si Hojsík.
Viac..  Robert Hajšel: Návrh na zmeny zakladajúcich zmlúv EÚ by limitovalo zvrchovanosť členských krajín

O mam

Odporúčame pozrieť

Ivan Štefanec: Nechceme zo Slovenska druhé Maďarsko

Európska ľudová strana navrhuje diskusiu o situácii na Slovensku na budúcotýždňovom plenárnom zasadnutí. Podľa europoslanca …

Consent choices