londyn, velka britania
PHOTO: © European Union.

V Spojenom kráľovstve sú od dneška zaočkovaní cestujúci oslobodení od povinnej karantény

Od dneška sú všetci plne zaočkovaní cestujúci, ktorí do Spojeného kráľovstva prichádzajú zo zelenej alebo oranžovej krajiny (vrátane Slovenska), oslobodení od povinnosti podstúpiť karanténu. V platnosti však ostáva povinnosť preukázať sa negatívnym výsledkom antigénového alebo PCR testu. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.

Podmienkou vstupu pre zaočkovaných je, že od kompletného zaočkovania musí prebehnúť aspoň 14 dní. Očkovanie musí byť vykonané látkou, ktorú schválila Európska lieková agentúra (EMA), Swiss Medic vo Švajčiarsku či FDA v Spojených štátoch amerických. „Plne zaočkované osoby sa preukážu potvrdením v písomnej alebo digitálnej forme, napríklad digitálnym COVID preukazom Európskej únie, teda takzvaným COVID pasom,“ uvádza rezort diplomacie.

Viac..  Lepšie práva a lepšie informácie pre cestujúcich v EÚ

Aj pre plne zaočkovaných naďalej platí pri vstupe do Spojeného kráľovstva povinnosť vyplniť príjazdový formulár (passenger locator form), uskutočniť pred cestou test na koronavírus a objednať sa na PCR test dva dni po príchode.

(SITA)

O mam

Odporúčame pozrieť

cestovanie

Cestovanie: zmeny v opatreniach pre neočkovaných aj prekonaných

Karanténa pre neočkované osoby sa po príchode na Slovensko skracuje z desať na päť dní …

Consent choices