univerzita
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Rekordných 272 miliónov eur na podporu aliancií Európskych univerzít

Európska komisia oznámila výzvu na predkladanie návrhov v rámci programu Erasmus+ na podporu ďalšieho zavádzania iniciatívy Európske univerzity. Výzva má celkový rozpočet 272 miliónov eur a bude otvorená do 22. marca 2022.

Európske univerzity podporujú systémovú, štrukturálnu a udržateľnú spoluprácu medzi rôznymi inštitúciami vysokoškolského vzdelávania v celej Európe, ktorá zahŕňa všetky ich úlohy: vzdelávanie, výskum, inovácie a služby pre spoločnosť. V nadväznosti na úspech pilotných výziev vyhlásených v rokoch 2019 a 2020 podporovaných programom Horizont 2020 pre ich výskumný rozmer je cieľom výzvy na rok 2022 uľahčiť pokračovanie úsilia o spoluprácu inštitúcií vysokoškolského vzdelávania, ktoré sú už zapojené do pokročilých partnerstiev na inštitucionálnej úrovni, napríklad tých, ktoré boli vybrané v rámci výzvy Erasmus + 2019 týkajúcej sa európskych univerzít. Komisia tak ponúkne príležitosť na vytvorenie kompletných aliancií.

Viac..  Komisia vyzýva členské štáty, aby zintenzívnili schengenskú spoluprácu

O mam

Odporúčame pozrieť

elektromobil

Automobilky v EÚ žiadajú väčšiu podporu elektromobility

Výrobcovia automobilov v Európskej únii (EÚ) žiadajú väčšiu podporu elektromobility. Potrebné je rozšíriť nákupné stimuly, …

Consent choices