vlajky
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Únia zintenzívňuje boj proti rizikovým zahraničným akvizíciám

Európska únia podniká kroky, aby zabránila rizikovým prevzatiam rôznych sektorov firmami z krajín, ako je Čína. Práve takéto zahraničné akvizície by podľa EÚ mohli ohroziť národnú bezpečnosť alebo kontrolu nad dôležitými oblasťami, akými sú energetika, doprava a zdravotníctvo.

Ako v pondelok v Európskom parlamente uviedla Marie-Anne Lavergne, ktorá vedie úrad francúzskeho ministerstva financií zodpovedný za kontrolu zahraničných investícií vo Francúzsku, pripravovaná európska legislatíva vytvára priestor na koordináciu v EÚ a lepšie ochráni jej strategické domáce podniky.

EÚ predvlani zaviedla celoblokový „mechanizmus spolupráce“ na preverovanie priamych zahraničných investícií. Nové právne predpisy EÚ o preverovaní zahraničných investícií sa objavili po zvýšenom politickom znepokojení v celej Európe v súvislosti s čínskymi akvizíciami v zahraničí. V čase pandémie ochorenia COVID-19 sa viaceré členské štáty EÚ začali obávať, že domácich biotechnologických spoločností by sa mohli zmocniť subjekty nepochádzajúce z únie.

Viac..  M. Lexmann: Opraviteľnosť výrobkov šetrí naše peňaženky, ale aj životné prostredie

(SITA)

O mam

Odporúčame pozrieť

nehnutelnost

Európsky výbor pre systémové riziká varuje Slovensko ohľadom rizík v sektore nehnuteľností

Vo varovaní adresovanom Slovensku, ktoré ESRB zverejnil 11. februára, upozorňuje na riziká, ktoré sa môžu …

Consent choices