bicykel
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

S peniazmi z Plánu obnovy rátajú aj v Trnave, majú ísť aj na cyklotrasy

Trnava plánuje ešte v tomto roku začať s budovaním dvojkilometrovej cyklotrasy na Bottovej a Moyzesovej ulici. Mestské zastupiteľstvo bude v utorok 30. augusta pri aktualizácii rozpočtu mesta rozhodovať o vyčlenení čiastky 100-tisíc eur z rezervného fondu na začatie stavebných prác. Vybudovanie tejto cyklotrasy bude podľa výsledkov verejného obstarávania stáť viac ako 2,2 milióna eur. Mesto Trnava sa v prípade tejto investície uchádza o získanie nenávratného finančného príspevku z Plánu obnovy a odolnosti SR.

Trnava momentálne stavia cyklochodník za 350-tisíc eur, ktorý spojí Zelenečskú ulicu s Námestím SNP, ale aj cestičku pre cyklistov a chodník na Piešťanskej ulici za 600-tisíc eur. Začala sa aj výstavba chodníka a cyklochodníka za 1,1 milióna eur, ktorý povedie z Trnavy smerom k obci Biely Kostol, dokončený bude na jar budúceho roku. Trnava pripravuje aj ďalšie projekty cyklistickej infraštruktúry, na ktoré chce čerpať peniaze z plánu obnovy.

V rámci prvej výzvy ministerstva dopravy z plánu obnovy majú mestá nad 20-tisíc obyvateľov a ďalší žiadatelia k dispozícii 36,5 milióna eur na projekty v oblasti cyklodopravy, uchádzať sa o ne môžu do konca septembra. Cieľom ministerstva dopravy je vybudovať za ne 200 kilometrov nových cyklotrás. Maximálna ani minimálna výška príspevku na jeden projekt nie je stanovená, oprávnené náklady na jeden kilometer cyklotrasy však nemôžu presiahnuť 500-tisíc eur. Celkovo však bude môcť Slovensko z plánu obnovy čerpať na cyklistickú infraštruktúru až 105 miliónov eur.

Viac..  Z plánu obnovy svieti pre Slovensko zelená pre zelené aktivity v oblasti životného prostredia

(SITA)

O mam

Odporúčame pozrieť

Finančná dohoda s EK pridáva Slovensku ďalšie milióny k Plánu obnovy a odolnosti SR

Vláda Slovenskej republiky dnes odsúhlasila novú Finančnú dohodu medzi Európskou komisiou a Slovenskou republikou. Výsledná suma, ktorá …

Consent choices