Eduard Heger, premiér SR PHOTO: Úrad vlády SR

Premiér Heger reaguje na výzvu europarlamentu k pokroku pri ochrane práv LGBTI+ ľudí

Vláda Slovenskej republiky okamžite po tragickej udalosti zaujala, prostredníctvom premiéra Eduarda Hegera, rázny postoj a odsúdila tento útok, ako následne urobil aj Európsky parlament.

Na mimoriadnom rokovaní Bezpečnostnej rady, predseda vlády poveril jej členov na vypracovanie konkrétnych opatrení, ktoré zvýšia bezpečnosť všetkých našich obyvateľov. Je dôležité pripomenúť, že páchateľ bol pripravený zaútočiť na niekoľko rôznych cieľov, preto sa zameriavame na okamžité, ale aj systémové opatrenia.

Útok na mladých nevinných ľudí je útokom na demokraciu, ktorá rešpektuje rôznorodosť. Radikalizácia ľudí je aj negatívnym dôsledkom anonymného šírenia nenávisti na sociálnych sietiach. Nie je to však problém len Slovenskej republiky, preto sme túto tému otvorili na aktuálnom samite lídrov členských štátov EÚ.

Viac..  V. Orbán: Musíme odmietnuť bruselský model Európy

Predseda vlády poveril ministra spravodlivosti, aby pripravil konkrétne návrhy pre naplnenie záväzkov voči menšinám vyplývajúcich z Programového vyhlásenia vlády. Zároveň bolo prijaté uznesenie Národnej rady SR, ktoré odsúdilo nenávisť voči LGBTI+ a židovskej komunite a zaviazalo vládu k prijatiu ďalších opatrení k zlepšeniu postavenia menšín a komunít žijúcich na Slovensku.

O mam

Odporúčame pozrieť

Martin Hojsík: Je neprípustné, že upierame právo na oficiálne uznaný vzťah homosexuálnym párom

„Je neprípustné, že upierame právo na oficiálne uznaný vzťah homosexuálnym párom. Prináša to praktické problémy, …

Consent choices