jurzyca
Eugen Jurzyca, europoslanec /SaS, ECR/. PHOTO: European Union 2022.

Eugen Jurzyca o Novembri 89: Krajiny, kde je demokracia, sú bohatšie

„Odborníci hovoria, že veľkému počtu ľudí sa cnie za socialistickou totalitou preto, lebo prežívame ekonomicky ťažkú dobu. V tomto momente je preto dobré si pripomenúť, že štatisticky platí, že demokratické krajiny sú okrem iného aj bohatšie než totalitné. Nestrácajme tú nádej, ktorú sme získali v Novembri.“ Eugen Jurzyca, europoslanec /SaS, ECR/.

Chcete byť v obraze? Prihláste sa na bezplatný odber spravodajstva z EÚ 👉 PRIHLÁSENIE.

NOVEMBER 89: V minulom režime by chcela žiť ešte takmer tretina obyvateľov Slovenska

BRATISLAVA – V režime spred roku 1989 by chcelo žiť takmer 29 percent obyvateľov Slovenska. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre reláciu TV JOJ Analýzy Na hrane. V období pred nežnou revolúciou by, naopak, nechcelo žiť viac ako 56 percent opýtaných. Zhruba 13 percent respondentov nevedelo odpovedať na otázku.

V minulom režime by chceli žiť častejšie ženy a ľudia nad 50 rokov s nižším vzdelaním. Výrazne nadpriemerne voliči politických strán Smer-SD, SNS, Hlas-SD a Republika, mierne nadpriemerne voliči Sme rodina.

Viac..  Vladimír Bilčík: Prechovávam úctu k právu na život, a rovnako k právu žien na slobodné rozhodnutie o svojom tele

V režime spred roku 1989 by nechceli žiť častejšie mladí vzdelaní muži do 49 rokov. Výrazne nadpriemerne voliči Progresívneho Slovenska, SaS, KDH a OĽaNO.

Prieskum urobila agentúra AKO na vzorke tisíc respondentov od 8. do 11. novembra 2022.

(redakcia/SITA).

O red

Odporúčame pozrieť

Eugen Jurzyca o bilancovaní mandátu: Covid pasy – prečo to bol “Meisterstück” EÚ

Zavedenie COVID certifikátov uľahčilo pohyb po EÚ. Často sú podobné projekty spojené so vznikom novej, …

Consent choices