EK vytyčuje cestu k odolnejšiemu, ekologickejšiemu a digitálnemu sociálnemu hospodárstvu EÚ a miestnym podnikom

Európska komisia v utorok zverejnila vytýčenie cesty k tomu, aby bolo sociálne hospodárstvo EÚ a miestne podniky odolnejšie, ekologickejšie a digitálne. Ako referuje web výkonnej zložky únie, správa predkladá dovedna 30 opatrení v 14 rôznych oblastiach.

Uvedená cesta napríklad navrhuje opatrenia na pomoc subjektom sociálnej ekonomiky zlepšiť ich energetickú účinnosť s cieľom znížiť spotrebu elektrickej energie. Nabáda tiež verejné orgány, aby podporovali vytváranie miestnych zelených partnerstiev, napríklad s cieľom posilniť miestne hodnotové reťazce v nakladaní s obehovým odpadom, produkciu čistej energie alebo podporovať miestne udržateľné trhy s potravinami.

Na zlepšenie digitalizácie sa v správe uvádzajú akcie, ako je podpora rozvoja kódexu správania pre subjekty sociálnej ekonomiky a miestne podniky, aby mohli lepšie spravovať svoje údaje transparentným spôsobom. Komisia zároveň spúšťa otvorenú výzvu, v rámci ktorej vyzýva všetky príslušné strany, aby predložili svoje konkrétne záväzky a vyjadrili záujem spolupracovať na implementácii prechodu sociálneho hospodárstva EÚ a miestnych podnikov.

Viac..  I. Štefanec: Taiwanské firmy sú na Slovensku aj v Európe významnými zamestnávateľmi

(SITA)

O mam

Odporúčame pozrieť

zamestnanie, rodova rovnost

Komisia predkladá akčný plán na podporu sociálneho hospodárstva a tvorbu pracovných miest

Európska komisia predstavila akčný plán, ktorý má pomôcť európskemu sociálnemu hospodárstvu prosperovať, využiť jeho hospodársky …

Consent choices