Riaditeľstvo WHO v Ženeve. PHOTO: WHO

HERA A WHO sa dohodli na posilnení spolupráce

Úrad Európskej únie pre pripravenosť a reakcie na núdzové zdravotné situácie (HERA) a Centrum Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre pandemické a epidemické spravodajstvo sa dohodli na posilnení spolupráce a protiopatrení za účelom prevencie, prípravy, odhaľovania a rýchlej reakcie na závažné cezhraničné zdravotné hrozby. Na svojej webstránke o tom informuje Európska komisia.

HERA a centrum WHO budú spolupracovať pod záštitou posilnenej spolupráce v rámci Európskej zdravotníckej únie, ako je napríklad implementácia nariadenia o závažných cezhraničných ohrozeniach zdravia a rozšírený mandát Európskeho centra pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC). Vzájomne sa budú zapájať do prípravy pracovných a výskumných plánov, aby lepšie zvážili príslušné programy a celkový výskum a vývoj pokročilých lekárskych protiopatrení a súvisiacich technológií.

Dohoda medzi HERA a centrom WHO je stanovená v administratívnej dohode, ktorá je v platnosti päť rokov od dátumu jej podpisu.

Viac..  Vladimír Bilčík: Prechovávam úctu k právu na život, a rovnako k právu žien na slobodné rozhodnutie o svojom tele

(SITA)

 

O mam

Odporúčame pozrieť

lekar, zdravie

EÚ prispeje ďalších 125 miliónov eur na zvýšenie dostupnosti zdravotníckej starostlivosti vo svete

Európska únia investuje ďalších 125 miliónov eur na posilnenie zdravotných systémov, najmä s cieľom zvýšiť …

Consent choices